Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Miasta ratują się przed wyludnieniem

Nowe przedszkola, tanie budownictwo mieszkaniowe - tak miasta zachęcają młodych ludzi, by się do nich sprowadzili. Jak pisze "Rzeczpospolita", włodarze miejscy przyznają wprost: mamy problem, bo mniej ludzi to niższe wpływy do lokalnej kasy.

Katowice stawiają na poprawę komunikacji i warunków mieszkaniowych - jednym z celów magistratu jest uzbrajanie działek pod budownictwo mieszkaniowe, rozwój sieci towarzystw budownictwa społecznego.


 Łódzki magistrat dostrzega negatywną tendencję. Receptą na zmianę negatywnej tendencji ma być "Strategia Zintegrowanego Rozwoju Łodzi 2020+" i zapisane w niej budowanie atrakcyjności miasta i poprawa dostępności komunikacyjnej
 - Służyć temu mają przede wszystkim projekty rewitalizacyjne, poprawa jakości przestrzeni publicznej i sukcesywne wdrażanie koncepcji rozwoju miasta "do wewnątrz", otwierającego centrum Łodzi na gości i mieszkańców. Całość ma uzupełniać doskonała komunikacja, wyznaczająca nowe standardy życia w mieście, czemu służy choćby realizacja wymienionych inwestycji - wylicza rzecznik. Łódź chce przyciągnąć nowych mieszkańców korzystając z atrakcyjnej lokalizacji, wyjątkowej tożsamości, ale i stawiając na rozwój.

Wrocław chce przyciągać pracą - od 2005 r. działa agencja promująca region wśród zagranicznych inwestorów, a miasto oferuje m.in. zwolnienie z podatku od nieruchomości. Wokół metropolii działa już kilkadziesiąt dużych inwestycji, a płace w mieście zaliczają się do najwyższych w kraju.

Prawie wszystkie miasta akademickie mają ekstraprogramy dla studentów. Np. na dodatkowe stypendium 1200-1600 zł może liczyć laureat olimpiady, który zdecyduje się na naukę w Poznaniu; Łódź oferuje żakom kursy i staże opłacane przez lokalne firmy oraz stypendia.

Jednym z nielicznych miast, które buduje nowe przedszkole publiczne jest Wrocław. I według ekspertów inne samorządy nie idąc tym tropem popełniają błąd.

A co robi Mielec?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........