Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Mieszkańcy Trześni protestują


     Mieszkańcy Trześni, a za nimi mieszkańcy okolicznych miejscowości, konsolidują się w proteście przeciwko budowie obwodnicy dla Mielca bez ronda, które wedle ich oceny umożliwi im łatwiejszy oraz bezpieczny dojazd do własnych posesji. W czwartek zamierzają blokować drogę prowadzącą do strefy w mieleckich Mościskach.

Protestujący domagają się zmiany projektu skrzyżowania drogi prowadzącej ze SSE z przyszłą obwodnicą, argumentując, iż bez ronda poruszanie się na tym odcinku będzie stwarzało ryzyko wypadku. Już teraz stopień bezpieczeństwa drogi prowadzącej do Trześni od strony Mościsk pozostawia wiele do życzenia, szczególnie jeśli mowa na przykład o rowerzystach przemierzających tą trasę w drodze powrotnej z pracy w godzinach zwiększonego ruchu samochodowego. W takiej sytuacji, obok postulowanej budowy ronda, konieczne byłoby również rozważenie pomysłu budowy ścieżki rowerowej.        


Blokada drogi w Mościskach zaplanowana została na czwartek w godzinach między 6 a 8 rano. Przewidziano również kolejny protest na 23 sierpnia w tych samych godzinach i w podobnej formie, tym razem przy rondzie SSE.       

Być może trudno zgodzić się z twierdzeniem, iż zwierzyna leśna zyskała jakiekolwiek prawa w momencie wykarczowania odcinka lasu pod budowę obwodnicy Mielca, jak wydaje się sugerować jeden z transparentów przywieszonych na wjeździe do Trześni. Aczkolwiek nie ulega wątpliwości, że po raz kolejny dała o sobie znać zwykła urzędniczo-państwowa obojętność na problemy ludzkie.

Sprawa nieuwzględnienia opinii mieszkańców Trześni przy budowie obwodnicy to także klasyczny przykład na ignorancję władzy wobec potrzeb obywateli, których wedle mniemania urzędników można traktować w kategoriach... no właśnie, kogo? Zwierzyny leśnej?

SG/opcja.wordpress.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........