Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

VI koncert XV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu oraz Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu Zapraszają na V koncert XV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego
 Józef Serafin recital organowy, Zespół Muzyki Dawnej Hortus Musicus
14 sierpnia 2012 godz. 19.30, Kościół pw. MBNP w Mielcu,
wstęp wolny


prof. Józef Serafin
Urodził się w 1944 roku w Krakowie. Ukończył z odznaczeniem studia w krakowskiej Państwowej Wyż­szej Szkole Muzycz­nej w klasie organów prof. Bronisława Rutkowskiego i prof. Jana Jargonia. W latach 1970-72 studiował w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu w klasie prof. Antona Heillera, uzyskując dyplom z odznaczeniem i nagrodę specjalną. Jest lau­re­atem pierwszych nagród otrzymanych w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Dawnej w Łodzi (1964), Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Warszawie (1967) i Międzynarodowym Konkursie Organowym w Norymberdze (1972).
          Występował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Japonii, Kanadzie i USA. Dokonał licznych nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych (Polskie Nagrania, Veriton, EMI Electrola, Motette, Aulos, Dux). Brał udział w pracach Jury wielu międzynarodowych konkursów organowych, m.in. w Norymberdze, Pradze, Manchester, Beauvais i Gdańsku. Jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, a także profesorem i kierownikiem Katedry Organów Akademii Muzycznej w Krakowie. Był również wykładowcą uniwersytetów w Japonii, Kanadzie i USA. W roku 1996 prowadził klasę mistrzowską w Seulu (Korea Płd.).
          Pełni funkcję kierownika artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim oraz Leżajsku. W Mielcu koncertował podczas IV (2001) i VIII (2005) edycji Festiwalu Muzycznego. W roku 2004 na organach mieleckiego kościoła MBNP nagrał płytę CD, która ukazała się nakładem Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu (2005).

Program koncertu:
Jan Sebastian Bach - Preludium i fuga Es-dur
Cezar Franck - Fantazja A-dur
Jehan Alain - Trzy chorały (dorycki, frygijski, cysterski), De Jules Lemaitre, Chant donnee, Fantasmagorie
Marco Enrico Bossi - Ave Maria
Charles Maria Widor - Salve Regina
Charles Tournemire - Improwizacja "Victimae paschali"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........