Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Dzień otwarty w SDK

3 września nasz Dom Kultury gościł wszystkich zainteresowanych zapoznaniem się z propozycjami programowymi, jakie przygotowaliśmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych na rok szkolny 2012/2013.
W każdej sali i pracowni czekali instruktorzy, którzy odpowiadali na każde pytanie zadane przez dziecko czy rodzica a dotyczące danych zajęć. W czasie gdy rodzice rozmawiali z instruktorami, ich pociechy mogły namalować pracę plastyczną bądź pobawić się klockami.
Zajęcia plastyczne, które od września odbywać się będą w świeżo odremontowanej i dobrze wyposażonej sali plastycznej, cieszą się chyba największym zainteresowaniem.
         W sześciu grupach wiekowych, bierze w nich udział do 100 dzieci w wieku od 4 do 16 lat. W tym roku, na prośbę wielu rodziców, postanowiliśmy utworzyć zajęcia dla 4-latków. Jak się wczoraj okazało, zainteresowanie zajęciami dla takich właśnie dzieci jest bardzo duże. Panie Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska-Wałek starają się, aby zajęcia były ciekawe, urozmaicone i dostosowane do wieku dzieci. Maluchy na zajęciach mają do dyspozycji nie tylko podstawowe przybory plastyczne takie jak: papier, kredki, farby, plastelinę, ale staramy się, aby pracowały na innych ciekawszych materiałach; często jest to filc, materiały florystyczne, półfabrykaty biżuteryjne czy inne. Dzieci często malują również na sztalugach, a te najzdolniejsze na blejtramach. Program zajęć w pracowni dostosowany jest do kalendarza - pór roku, świąt: maluchy robią laurki, kartki świąteczne. Maluchy malują również ilustracje do fragmentów wierszy czy opowiadań, które na początku zajęć czytają im panie plastyczki. Zajęcia prowadzone są we wtorki i środy od godziny 1545.

          Obok zajęć plastycznych równie popularne są zajęcia taneczne, czyli tzw. rytmika dla dzieci najmłodszych i zajęcia w Klubie Tańca Towarzyskiego „Żaczek”. Instruktorzy prowadzący Luiza Kozioł i Marek Leś dbają o wysoki poziom zajęć. Nasza duma, czyli „Żaczek” i tańczące w nim pary odnoszące spektakularne wyniki, cały czas przyjmują w swe szeregi nowych adeptów tańca. Jak podkreśla Luiza Kozioł, niektórzy zostają w zespole krótko, a u niektórych przygoda z tańcem trwa długie lata i jest kontynuowana nawet na studiach w innych klubach tanecznych całej Polski. O dobrodziejstwach tańca chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Trzeba jednak pamiętać, iż jest to naprawdę ciężka praca, która wymaga wiele pracy i systematyczności. Wielogodzinne zajęcia i naprawdę bardzo liczne wyjazdy na turnieje tańca wymagają czasu, samodyscypliny i pasji do tego, co się robi. W tym roku nasi instruktorzy zapraszają również na zajęcia z tańca współczesnego, tanga argentyńskiego, jak również na hip- hop. Zajęcia dla poszczególnych grup tanecznych odbywają się od poniedziałku do piątku od godziny 1530.

            Wszyscy zainteresowani lotnictwem, samolotami i modelarstwem lotniczym chętnie zwiedzali naszą pracownię modelarską. Zainteresowani mogli sami puścić model kartonowy lub podziwiać pokaz akrobacji śmigłowca. Starsi chłopcy, którzy już od dawna uczestniczą w zajęciach modelarskich, zachęcali swoich młodszych kolegów do udziału w zajęciach. Co prawda nie są to zajęcia dla wszystkich, ale uczą precyzji, dyscypliny, a i dają uczestnikom wiele satysfakcji. Modelarze nasi bowiem bardzo często wyjeżdżają na pokazy i zawody modelarskie, przywożąc z nich wiele nagród i wyróżnień. Spotkania w modelarni odbywać się będą dwa razy w tygodniu w środy i piątki pod okiem Pana Zygmunta Osaka.

            Zapraszamy również na zajęcia do klubu szachowego ‘Lotnik”, który od lat prowadzi pan Zenon Chojnicki, trener szachowy i sędzia klasy międzynarodowej.
Wszystkich rodziców i ich dzieci w wieku 3-4 lata zapraszamy na zajęcia do Małego Klubu Malucha „Aniołkowo”, mieszczącego się w naszej Filii przy ul. Bajana 20A, odbywające się trzy dni w tygodniu - poniedziałki, środy i piątki - w godzinach 900 - 1300. Na dniu otwartym na wszystkie pytania dotyczące zajęć w „Aniołkowie” odpowiadała Monika Światowiec, na co dzień pracująca z dziećmi. Maluchy i ich rodzice chętnie oglądali „Aniołkowo”, bawiąc się z rówieśnikami. W „Aniołkowie”, oprócz naszych instruktorów, były również przedstawicielki „Krainy Baśni” - szkoły językowej dla najmłodszych, która to szkoła właśnie rozpoczyna działalność w naszym mieście i w sali „Aniołkowa” będzie mieć lekcje angielskiego i niemieckiego dla najmłodszych.
Dużą popularnością cieszą się w naszym Domu Kultury wszelkiego rodzaju warsztaty artystyczne prowadzone z myślą o dojrzalszych odbiorcach. W tym roku również wracamy do warsztatów, a nawet poszerzamy naszą propozycję warsztatową o nowe formy. I tak obok sprawdzonych i ciągle lubianych warsztatów, takich jak „Biżuteria i Filc”, czy „Decoupage”, pojawią się lekko zmodyfikowane warsztaty „...Inspiracje”, na których tematem przewodnim w tym sezonie będzie florystyka, jak również warsztaty „Kramik z pomysłami” ze scrapbookingiem i cardmakingiem. Warsztaty od tego roku prowadzić będzie Ania Król, a zajęcia odbywać się będą dla każdej grupy warsztatowej dwa razy w miesiącu w godzinach 1600 - 2000.

Zapisy na zajęcia jeszcze trwają, można się na nie zapisać osobiście w SDK , od poniedziałku do piątku w godz. 1600 - 1800, bądź telefonicznie 17 585 53 42. Serdecznie wszystkich zapraszamy.fot: SDK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........