Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Prezes PZL Mielec Janusz Zakręcki prelegentem podczas NATO Industry Day

Współpraca transatlantycka w zakresie przemysłu obronnego była tematem wystąpienia Prezesa Zarządu Polskich Zakładów Lotniczych Janusza Zakręckiego podczas konferencji NATO Industry Day, która odbyła się w dniach 15-16 października br. w Rydze.
To doroczne spotkanie na najwyższym szczeblu służące wymianie opinii pomiędzy liderami branży zbrojeniowej z Europy i Ameryki Północnej a cywilnymi i wojskowymi przedstawicielami państw członkowskich Paktu Północnoatlantyckiego.

        Janusz Zakręcki uczestniczył w panelu zatytułowanym „Adapting to the Game Changers”. Na przykładzie sukcesu inwestycji firmy Sikorsky Aircraft w PZL Mielec pokazał efekty współpracy transatlantyckiej i wymierne korzyści, jakie przyniosła dla rozwoju przemysłu lotniczego w Polsce i Europie. Podkreślił znaczenie obecności firmy Sikorsky na kontynencie europejskim w kontekście wspólnych zadań obronnych, realizowanych przez państwa zrzeszone w NATO. Jednym z jej ważnych aspektów jest produkcja w Mielcu śmigłowca wielozadaniowego S-70i BLACK HAWK.

Oprócz Janusza Zakręckiego Polskę na konferencji reprezentowali m. in. gen. bryg. Zdzisław Antczak i gen. bryg. Jarosław Stróżyk z Polskiego Przedstawicielstwa Wojskowego przy Kwaterze Głównej NATO, płk Stanisław Sobala z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Bogusław Grzejszczak z Agencji Rozwoju Przemysłu.

fot: PZLMielec

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........