Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Czy zielonoświątkowcy obchodzą święta Bożego Narodzenia?

Zielonoświątkowcy, jak i całe ortodoksyjne chrześcijaństwo wierzą, że ok. 2000 lat temu prawdziwy Bóg stał się prawdziwym człowiekiem. Wierzymy, że to co świętujemy jest niezmiernie istotne.

Ewangelista Jan napisał: "Słowo ciałem się stało". Wspominając ten fakt przypominamy sobie, że Jezus "opuścił chwałę nieba", i stał się człowiekiem dla naszego zbawienia. Dlatego na pytanie czy świętujemy, jest jedna odpowiedź: tak.

Jednak co warte podkreślenia, bo o to często chodzi pytającym, że zwyczaje świąteczne są uzależnione od regionalnych tradycji w naszym kraju i specyfiki Zboru.
Zazwyczaj święta w rodzinie wyglądają dość tradycyjnie - przygotowuje się wigilijną kolację, jest czas na modlitwę i czytanie Bożego Słowa. Są życzenia świąteczne, prezenty i kolędowanie. Staramy się, by święta były czasem przeżywania Boga i by przedświąteczna bieganina nie zatarła sensu świąt.

Nie ma zwyczaju organizowania nabożeństwa nocnego (pasterki). Natomiast Kościół spotyka się na nabożeństwie pierwszego (a w większych parafiach i drugiego) dnia świąt.

Jako ewangelikalnie wierzący chrześcijanie przywiązujemy znacznie mniejsze znaczenie do symboli świątecznych i to może czasem powodować drobne nieporozumienia.

D Hapoń

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........