Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Kto pozwolił na budowę kiosku na chodniku w Chorzelowie?

- Nie sprzyja płynności ruchu, ale nie mieliśmy wpływu na jego budowę – mówi o stojącym w części na chodniku w Chorzelowie kiosku Józef Herda, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu. Jak informuje czytelnik, kiosk powoduje “wiele niebezpiecznych sytuacji drogowych, łącznie z wieloma kolizjami”. Feralny kiosk stoi przy drodze powiatowej Złotniki – Chorzelów, bardzo blisko skrzyżowania z drogą wojewódzką. Oficjalnie nie leży w pasie drogowym. Jak to w ogóle możliwe, że został wybudowany w takim miejscu?

- Osoba przy okienku nie tylko tamuje ruch na chodniku, ale wręcz stoi na krawędzi ulicy, co również dla niej jest niebezpieczne – opisuje Czytelnik. – Piesi często zmuszeni są do zejścia z chodnika na jezdnię, aby ominąć kiosk i jego klientów, zwłaszcza dzieci zmierzające do szkoły, oraz kierowców, którzy wyjeżdżając z pobliskiego skrzyżowania mają utrudnioną widoczność przez samochody zatrzymujące się przed kioskiem – dodaje.
Co na to prawo? Ustawa o drogach publicznych zabrania “lokowania w pasie drogowym obiektów i urządzeń niezwiązanych z gospodarką drogową lub potrzebami ruchu drogowego”. Tyle że, zdaniem mieleckiego PZD, kiosk “na pewno nie leży w pasie drogowym”.
W innych podkarpackich zarządach dróg dowiedzieliśmy się, że ciąg pieszy (czyli chodnik) jest częścią pasa drogowego i że to właśnie zarządy dróg wydają opinię decydującą o pozwoleniu na budowę obiektów w jego obrębie. – Nie powinno się budować niczego, co będzie utrudniało ruch, ale jeśli ktoś ma zezwolenie, to jest to decyzja zarządcy drogi – tłumaczy urzędniczka PZD w Leżajsku.
Kiosk na chodniku jednak powstał, jest prawdopodobnie własnością byłego radnego i być może to właśnie dlatego został nad nim roztoczony parasol ochronny. Jedno wiemy na pewno – stwarza realne zagrożenie dla uczestników ruchu.

źródło: Super Nowości

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........