Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Zagłębie ekologii

Zapraszamy do obejrzenia reportażu, który dotyczy problemu mieszkańców Szczecinka z zanieczyszczonym powietrzem. To suplement do zdarzeń, które miały miejsce po emisji programu, gdzie możemy usłyszeć jak Pani rzecznik Kronospanu mówi, że Terra nigdy nie chciała się z nimi spotkać mimo usilnych starań ze strony firmy. Kilka dni po tej informacji Terra organizuję debatę na temat spalarni i nikt z fabryki się nie zjawia mimo zaproszenia, nie zjawia się też nikt z władz miasta. Jak w takim razie rozumieć słowa Pani rzecznik? Dlaczego nikt z Kronospanu nie był zainteresowany przedstawieniem swojego stanowiska i przedyskutowanie go na neutralnym gruncie?

Dlaczego inne media na ten temat milczą? Temat dotyczy 3 miast: Żar, Szczecinka, Mielca – gdzie z takimi samymi kłopotami spowodowanymi niekompetencją na szczeblach samorządowych i krajowych –  się borykamy. Firma ma poparcie prezydenta, który nie patrzy na głosy biednych mieszkańców. Liczy się z tym, kto ma …..!!!!!!!  Czy to tak dużo chcieć oddychać powietrzem , które nie dusi, nie podrażnia spojówek. Czy to tak wiele w letni wieczór otworzyć okno i przewietrzyć mieszkanie. W Szczecinku jak i w Mielcu przy wiatrach wschodnich od strony fabryki to prawie niemożliwe. Dlaczego moje dziecko musi wdychać wyziewy z kominów Krono, które latem przy otwartym oknie dostają się do prywatnego mieszkania? Dlaczego mój prywatny samochód zasypywany jest wiórami kiedy wieje od strony fabryki? Czy w Warszawie po umyciu auta samochód zostaje bezkarnie ubrudzony odpadami poprodukcyjnymi?

Jak smród oleju od frytek wali z baru w okno sąsiada to sąsiad wpada mówi "Panie w dupę se wsadź ten olej albo zwijaj interes".
Tutaj jest jedna podstawowa rzecz.
To nie jest bar.
Bary nie mają na łapówki.
Ten moloch ma.
Dziękuję. Wszystko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........