Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Duch nadziei ZSB w Rumunii


Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu realizują międzynarodowy projekt wymiany szkół Comenius „Spirit of Hope”, – czyli „Duch nadziei”. W projekcie biorą udział szkoły z 11 krajów: Wielkiej Brytanii, Norwegii, Danii, Holandii, Rumunii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Chorwacji, Turcji i Polski.

Przygotowując się do spotkania w Rumunii, uczniowie w ramach prac projektowych wykonali dwa filmy. Pierwszy, autorstwa Mariusza Działo, przybliżył cudzoziemcom Polskę, powiat mielecki i samo miasto Mielec, a drugi, którego twórcami byli Jakub Smagacz, Mateusz Kużdżał i Patryk Gawryś, pozwolił poczuć klimat ZSB - poznać osiągnięcia i codzienne zajęcia uczniów w szkole i poza nią. 

        Następnym działaniem było opracowanie graficznej wersji przygód Mikołaja Doświadczyńskiego. Rysunki do komiksu wykonała Paula Grądzka, a nad internetową wersją pracowali: Krzysztof Tylutki, Małgorzata Dul i Sylwia Babiec.  


Na międzynarodowym spotkaniu w Moreni, w Rumunii w dniach 5-10.03.2013 r. uczniowie Mariusz Działo i Krzysztof Tylutki zaprezentowali w języku angielskim wyniki prac w projekcie. Spotkały się one z dużym zainteresowaniem i uznaniem uczniów i nauczycieli z innych krajów.

Każda z 11 delegacji uczniowskich obecnych na spotkaniu przedstawiła swój kraj, szkołę i komiks opracowany na podstawie lektury. Jednak ważniejsze dla młodych ludzi było osobiste poznawanie innych kultur. Równie istotnym celem wizyty było zapoznanie się z rówieśnikami z innych krajów europejskich oraz rozmowy w języku angielskim
.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........