Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Koniec remontu Al. Niepodległości?

Koniec to może nie całkiem, na razie przerwa - do wiosny!
Remont ulicy przedłuży się ponieważ firma wykonująca prace musi wykonać dodatkowa nieprzewidzianą robotę a poza tym przyszła zima a razem z nią niskie temperatury.
Nawierzchnia wymaga utwardzenia którego miejscami wogóle brakuje, a ujemna temperatura nie pozwala na prace.

Zwolnienia na BRW

Firma meblarska z mieleckiej strefy zwolniła wczoraj 30 osób.
Urząd pracy został poinformowany o planowanym zwolnieniu kolejnych 150 ludzi.

Wypadek na moście

Około godziny 19 na moście, na Wisłoce doszło do czołowego zderzenia Hondy civic z tirem.

Z nieznanych przyczyn kierowca Hondy wjechał pod tira. W pojeździe znajdował się sam kierowca. Strażacy rozcięli samochód by wydostać poszkodowanego. Kierowca najprawdopodobniej zmarł na miejscu, ponieważ karetka długo nie odjeżdżała.
Ratownicy próbowali reanimacji, ale nieskutecznej. Jeden ze strażaków użył słów "został na miejscu"
Auto zmasakrowane nadaje się tylko na złom.
Pytanie - dlaczego Honda znalazła się na niewłaściwym pasie?

Policja kieruje ruchem. Tworzą się ogromne korki. Utrudnienia potrwają kilka godzin.



fot: Konrad6996/kontakt24.tvn.pl

McDonald's w Mielcu w dniu otwarcia - Video

Czy można tutaj zjeść?

Rachunki na pewno będą wyższe

Zima skrada się już powoli więc wpatrujemy się w portfele i zastanawiamy ile wzrosną rachunki za ciepło. Wzrost opłat za ogrzewanie zależy od tego, jaka będzie zima. Czym zimniej tym drożej.

Otwarcie McDonald's

Dziś w środę 30 listopada nastąpi otwarcie restauracji McDonald's w Mielcu
Zapraszamy smakoszy na godz 12:00

Dzień przed otwarciem

fot: archiwum

Noc z kulturą

Integracyjno-promocyjna impreza andrzejkowa zorganizowana została przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Siedlisko Pokoleń” z Rzemienia. Była to realizacja połączonych dwóch projektów. Pierwszy to: „Od Eko Samorządu do Eko Społeczności” –wspieranego przez Burmistrza Przecławia w ramach oferty na wykonanie zadań własnych, drugi to program „Działaj Lokalnie VII” wspierany przez darczyńcę Fundację Międzynarodowe Centrum Kształcenia i Rozwoju Gospodarczego w Mielcu w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. W spotkaniu uczestniczyło około 160 osób - mieszkańców Gminy Przecław i zaproszonych gości.

Informacja o jakości wody z wodociągu sieciowego w Jamach

Mikołajkowy turniej szachowy


Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie zapraszają na
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY
3 grudnia 2011, godz. 10:00
Sala widowiskowa filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej

Pierwszy przegląd teatrów profilaktycznych

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec
Zapraszają na Pierwszy Gminny przegląd teatrów profilaktycznych
pod patronatem Wójta Gminy Mielec

Przerwa w dostawie wody

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mielcu informuje, że w związku z koniecznością wykonania podłączenia nowego odcinka sieci wodociągowej w dniu 30 listopad (środa) i 1 grudzień (czwartek) od godz. 9.00 do godz. 13.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości: Wola Mielecka, Podleszany, Książnice, Boża Wola i Goleszów.

Przepraszamy odbiorców za utrudnienia związane z brakiem wody.

GZGK w Mielcu

Włamania na działkach

Na ogródkach "Metalowiec" zaczynają się kradzieże złomu wanien, beczek, włamania do altanek. Dobrze by było aby właściciele działek sprawdzili czy u nich już złomiarze nie buszowali. Takie ostrzeżenie pojawiło się na jednym z for internetowych.

Aktualne zdjęcia z remontu Al.Niepodległości

Tragiczny wypadek podczas zabawy dzieci

W Dąbrówce Wisłockiej na terenie gm. Radomyśl Wielki podczas zabawy dzieci w pokoju niespełna 5-letnia dziewczynka została przygnieciona szafką z telewizorem. W wyniku doznanych obrażeń dziecko zmarło.

Jak wstępnie ustalili policjanci, do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło podczas zabawy sióstr w pokoju.

"Otwarte środy" na ginekologii

W każdą pierwszą środę miesiąca od 17 można przyjść na oddział ginekologiczny i porozmawiać z położną czy ordynatorem. Nowość na Oddziale Ginekologiczno - Położniczym jaką wprowadzono to "otwarte środy" aby można przyjść, zobaczyć i zasięgnąć porady. Nowością jest tez Sala Intensywnego Nadzoru i operacje laparoskopowej amputacji macicy.

Policjanci ujawnili skradziony w Belgii samochód

Mieleccy policjanci w komisie samochodowym w jednej z wiosek powiatu mieleckiego ujawnili skradziony na terenie Belgii samochód osobowy.

Policjanci prowadząc rozpoznanie w kierunku kradzieży samochodowych ustalili, iż stojący w komisie samochodowym w pod mieleckiej miejscowości samochód marki Chevrolet może pochodzić z kradzieży.

Sesja Rady Gminy Mielec - urywek o filmowaniu sesji.

24 marca 2011 odbyła się 5 Sesja Rady Gminy Mielec
Zamieszczam to dopiero teraz ponieważ dopiero teraz natrafiłem na to nagranie.
Jest to wycinek z sesji a dotyczy nagrywania sesji.
Radny Kędzior z Chorzelowa sprzeciwia się filmowaniu sesji. Czyżby miał coś do ukrycia?

Sukces wychowanków Samorządowego Przedszkola w Rzemieniu

W tegorocznej edycji IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA” pod hasłem „Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal” organizowanym
przez SP2 i Przedszkole nr 15 w Rzeszowie, wychowankowie Samorządowego Przedszkola w Rzemieniu odnieśli podwójny sukces.
Praca 6-letniej Wiktorii Gazda zdobyła pierwszą nagrodę, a 6-letni Michał Gazda otrzymał nagrodę specjalną.

Andrzejki 2011 w Przedszkolu w Rzemieniu


Z okazji dnia św. Andrzeja, 23 listopada 2011 r. odbyła się w Samorządowym Przedszkolu w Rzemieniu zabawa połączona z wróżbami.
Dzieci w wyśmienitych humorach, pięknych strojach w rytmie dziecięcych przebojów rozpoczęły wspólną zabawę.
Nauczycielki ze wszystkich grup przygotowały wiele interesujących wróżb.
Odbyło się m.in. wróżenie przyszłości z gwiazd, wyścig butów, wróżba ze spodkami, losowanie przepowiedni, losowanie magicznych cyfr, które zawierały przestrogi na przyszłość i imion, w których brały udział wszystkie dzieci.
W przerwach między zabawami na dzieci czekały słodkie niespodzianki oraz konkursy z balonami.
Imprezę uświetniły przygotowane przez panie z obsługi przedszkola ulubione smakołyki małych milusińskich.

X Przegląd Zespołów Tanecznych "Pasikonik" 2011

Werdykt jury X Przeglądu Zespołów Tanecznych "PASIKONIK"2011"
- od trzech lat przeglądu o charakterze konkursowym - którego celami są konfrontacja dorobku artystycznego dziecięcych grup tanecznych, popularyzacja zespołowych form tanecznych i ich walorów artystycznych oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi zespołami tanecznymi. JURY w składzie:

Edyta KORUS - tancerka, choreografka, pedagog, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie, dyrektor ogniska Baletowego w Tarnowie - przewodnicząca jury
Marek ZAREMBA - kierownik artystyczny i choreograf ZPiT "Lasowiacy" w Stalowej Woli
Maciej ZBRZEZNY - tancerz, instruktor, reprezentant Polski w tańcach break dance i free style, uczestnik licznych turniejów i zawodów tańca w kraju i za granicą

Księga jesiennych demonów

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie - 30-go grudnia 2011 r. (pt. godz. 18.00)
Czytamy zbiór opowiadań grozy "Księgę jesiennych demonów" - Jarosława Grzędowicza
Serdecznie zapraszamy!
(Miejska Biblioteka Publiczna; Kusocińskiego 2)

Spotkanie z Grzegorzem Łapanowskim

Dziś 6 grudnia (wtorek) o godzinie 11.00 do Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 zapraszamy wszystkich zainteresowanych kuchnią, gotowaniem, dziennikarstwem i poznawaniem nowych smaków. O tym będzie opowiadał dziennikarz kulinarny, smakosz i podróżnik GRZEGORZ ŁAPANOWSKI. Grzegorz Łapanowski - kulinarny patriota i sympatyk orientalnych smaków w jednym. Adept nauk politycznych, socjologii oraz bezpieczeństwa żywności.

Trzech Króli w szkole

MEN proponuje zmiany w organizacji roku szkolnego. Wolny od zajęć 6 stycznia wymusza dopracowanie daty zakończenia roku szkolnego dla maturzystów.

Obecnie zajęcia dydaktyczne w ostatnich klasach szkół ponadgimnazjalnych kończą się w najbliższy piątek po 1 stycznia lub w ostatni piątek kwietnia.
Zgodnie z projektem rozporządzenia w przypadku, gdy najbliższy piątek po 1 stycznia wypada w dzień ustawowo wolny od pracy, zajęcia skończą się w dniu poprzedzającym ten dzień.

Biblioteka w Padwi Narodowej wśród najlepszych !!!

Redakcja „Rzeczpospolitej" we współpracy z Instytutem Książki przygotowała ranking bibliotek w gminach do 15 tys. mieszkańców. W dniu 14 października 2011r zwrócono się z prośbą do bibliotek o wypełnienie ankiety. W dniu 17 października nasza placówka wysłała wypełnioną ankietę. W numerze "Rzeczpospolitej" z dnia 23 listopada br. ukazał się ranking najlepszych czytelni w kraju, w którym nasza biblioteka znalazła się w pierwszej dwudziestce.
Oceniając biblioteki twórcy zestawienia brali pod uwagę takie czynniki jak: powierzchnia pomieszczeń bibliotecznych, liczba czytelników, wielkość księgozbioru, liczba godzin otwarcia dla użytkowników, zakup nowości wydawniczych, pozyskane przez bibliotekę środki budżetowe, udział pracowników w szkoleniach.

Podsumowanie Jesiennego Maratonu Szachowego Juniorów KGL "Szarotka"

26 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie Jesiennego Maratonu Szachowego Juniorów KGL "Szarotka" Wadowice Górne wraz z wręczeniem nagród i wyróżnień uczestnikom turnieju. Impreza połączona była z zabawą andrzejkową.
galeria zdjęć

Laureaci konkursu na wykonanie plakatu profilaktycznego

Konkurs zorganizowany został przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Mielec przy współpracy Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży szkół z terenu naszej Gminy. Wręczenie nagród planowane jest na dzień 9 grudnia 2011 r. w Ośrodku Kultury w Chorzelowie.

Konsultacje społeczne

Polska, jako państwo należące do Unii Europejskiej, zaimplementowała do swojego prawa wytyczne Ramowej Dyrektywy Wodnej (RDW), wyznaczającej wszystkim krajom członkowskim jednolite zasady zrównoważonego gospodarowania wodami. Konsekwentne wdrażanie RDW w Polsce powinno pozwolić na osiągnięcie do 2015 r. dobrego stanu wód powierzchniowych i podziemnych. Aby osiągnąć ten cel, należy dobrze zaplanować działania zmierzające do poprawy stanu środowiska wodnego. Zgodnie z art.113 ustawy Prawo wodne, do najważniejszych narzędzi polskiej polityki wodnej zalicza się Plany gospodarowania wodami dla obszarów dorzeczy (PGW).

Mielecki Jarmark Świąteczny - 11 grudnia

Niebawem, bo już 11 grudnia (niedziela) odbędzie się czwarty Jarmark Świąteczny. Tym razem po raz pierwszy przeprowadzony zostanie w Kościele p.w. Ducha Świętego w Mielcu oraz na placu przed świątynią.
Podczas Jarmarku zostanie przeprowadzona zbiórka środków czystości, artykułów papierniczych słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu.

Pijany kierował toyotą

W sobotnią noc policjanci zatrzymali pijanego kierującego toyotą, który po kontroli wyładował złość na zaparkowanej przed blokiem na ul. Pisarka maździe rzucając w nią koszem na śmieci.
Tuż po godz. 3 w nocy w sobotę na ul. Sienkiewicza policjanci zatrzymali do kontroli kierującego toyotą cariną mężczyznę. Jak się okazało, kierujący samochodem był pijany. Podczas kontroli urządzenie kontrolne pokazało u 30-latka 1,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

"Mężczyźni przeciw przemocy wobec kobiet"

Po raz kolejny ruszyła w Polsce kampania Białej Wstążki „Mężczyźni przeciw przemocy wobec kobiet”. Od 25 listopada do 10 grudnia wiele krajów podejmuje różne inicjatywy mające na celu upamiętnienie kobiet - ofiar przemocy oraz ograniczenie zjawiska przemocy ze względu na płeć. Głównym celem akcji jest uświadomienie, jak ważny jest męski głos solidarności z ofiarami oraz wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu w kwestii przemocy wobec kobiet.

Podwyżka podatku

Sesja Rady Gminy Mielec z 18.11.2011 przyniosła znaczne podwyższenie podatków.
Podatek rolny wzrósł do 20% (było 6.5%) Podatek od budynków wzrósł o 1%
Podatku od działalności gospodarczej nie zmieniono. Od gruntów pod działalność gospodarczą też nie ruszono.

Nienormalna jest ta rezerwa

- To nienormalne, że NFZ dzieli rezerwę bez żadnego uzasadnienia, chociaż dysponuje algorytmem do podziału środków pomiędzy regionalnymi oddziałami NFZ - mówi Elżbieta Polak marszałek województwa lubuskiego.
Chciałabym nawiązać do stanowiska samorządu województwa w sprawie podziału rezerwy NFZ. Dlaczego co roku jest z tym problem, czy można taką sytuację zmienić, w jaki sposób można temu zaradzić, żeby podział tych pieniędzy był równy? czytaj dalej
Porozmawiaj na forum mieleckiej społeczności!
fot. gazetalubuska.pl (na zdjęciu marszałek Elżbieta Polak)

Kraszewskiego po przebudowie

I co się zmieniło? Piękna jak widać na zdjęciu kiedyś ulica zamieniła się w łysą betonową polanke. Czy można nazwać remontem, położenie chodnika po obu stronach ulicy i miejsca parkingowego z jednej, nie ruszając nawierzchni jezdni? Teraz trochę szersza droga ale jak staną auta pod śmietnikiem to niestety ciasno się zrobiło.

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Finał w roku 2012 odbędzie się 8 stycznia.
Jak zawsze w akcji udział wezmą harcerze Hufca Związku Harcerstwa Polskiego. Przesłali oni do Fundacji WOŚP formularz rejestracji sztabu.

McDonald's Mielec

W środę 30 listopada nastąpi otwarcie restauracji McDonald's w Mielcu
Obiekt w Mielcu to oferta dla lokalnego rynku pracy. Restauracja zatrudni 57 pracowników, w tym 13 menadżerów. Sala jadalna będzie czynna 7:00 do 24:00 cały tydzień, natomiast linia McDrive przez całą dobę.
Będzie to 277 restauracja sieci w Polsce

W Mielcu przebudują skrzyżowania pod kątem rowerzystów

W Mielcu coraz więcej jest traktów rowerowych. Dużo ludzi jeździ rowerami do pracy ze względu na wysokie ceny paliwa. Starosta Andrzej Chrabąszcz powiedział, że planowana jest budowa śluz ułatwiających włączenie się rowerzystów do ruchu na ulicach Mielca.
Nie jest to wymysł naszych rajców a wymóg ustawy z 1 kwietnia 2011 r. o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o kierujących pojazdami (Dz.U. nr 92, poz. 530), popularnie nazywana ustawą rowerową.

Próbna matura z Operonem 2011

Próbna matura to element programu Matura z OPERONEM – kompleksowego programu przygotowań do matury. Umożliwia sprawdzenie wiedzy maturzystów i przygotowanie ich do realiów prawdziwego egzaminu maturalnego.

Harmonogram Próbnej Matury
18 lub 21 listopada 2011 roku – dostawa adresowanej imiennie na dyrektora, zapieczętowanej przesyłki z wydrukowanymi arkuszami dla każdego ucznia oraz nagraniami do egzaminów z języków obcych;
22 listopada 2011 roku, godz. 9.00 – próbna matura z języka polskiego w zakresie podstawowym, czas trwania: 170 min;
23 listopada 2011 roku, godz. 9.00 – próbna matura z matematyki w zakresie podstawowym, czas trwania: 170 min;
24 listopada 2011 roku, godz. 9.00 – próbna matura z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego w zakresie podstawowym (czas trwania: 120 min) i rozszerzonym (czas trwania: 120 min część I i 70 min część II);
25 listopada 2011 roku, godz. 9.00 – próbna matura w zakresie rozszerzonym z matematyki i języka polskiego (czas trwania: 180 min) oraz przedmiotów dodatkowych: historii, WOS-u, biologii, chemii, geografii, fizyki i astronomii w zakresie podstawowym (czas trwania: 120 min) i rozszerzonym (czas trwania: 180 min – historia, WOS, 150 min – pozostałe);
dzień następny po każdym z egzaminów – opublikowanie odpowiedzi do testów w „Gazecie Wyborczej” oraz o godzinie 15.00 na stronie www.probnamatura.pl
pierwsza połowa stycznia 2012 roku – przekazanie szkołom raportów podsumowujących wyniki Próbnej Matury z OPERONEM.
Arkusze zadań oraz odpowiedzi do próbnej matury z przedmiotów dodatkowych Wydawnictwa Operon.

UWAGA MIESZKAŃCY CHORZELOWA!

W dniu dzisiejszym tj. 26 listopada 2011r. wystąpiła groźna awaria zasilania elektrycznego sieci kanalizacyjnej.

W wyniku wykopów prowadzonych przez osoby prywatne poważnie uszkodzony został kabel energetyczny zasilający studzienki kanalizacyjne, co uniemożliwia odpompowanie ścieków.

Szacowany czas naprawy może potrwać cały dzień. Dlatego zwracam się z gorącą prośbą do Państwa, mieszkańców Chorzelowa o optymalne ograniczenie ilości ścieków kierowanych do kanalizacji z Państwa domostw, w szczególności o przełożenie na inny termin prania itp.

Jednocześnie proszę o wyrozumiałość w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych, przykrych skutków tej awarii.

Ślisko!

Kolejny dzień, kolejny śliski poranek.
Nie wszyscy dostosowali prędkość do panujących warunków jazdy.
Śliską nawierzchnię odczuły samochody jadąca po wiadukcie. Jadący przodem samochód gwałtownie hamował co wymusiło taką sama reakcje jadącej za nim kobiety, która przypłaciła ten manewr wylądowaniem na barierce.

To jeden tylko z przypadków z dzisiejszego poranka.

Żałosna sesja Rady Miejskiej w Mielcu - Video

Wracamy do sesji rady miasta dotyczącej "Ogłoszenia Matki Bożej Nieustającej Pomocy patronką miasta Mielca" To wydarzenie ośmieszające Mielec!

art.1 "Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione."
art.2 "Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym."
Art. 25, Konstytucji RP

Gryf na mieleckim Rynku

Podczas ostatecznego spotkania zespół odpowiedzialny za wybór kompozycji, która pojawi się na mieleckim Rynku, podjął końcową decyzję. Na starówce pojawi się Gryf.

- To, że na Rynku powinien stać pomnik braci Mieleckich jest dla mnie oczywistym – powiedział kiedyś Witek. – Jak ten postument powinien wyglądać? To sprawa otwarta. Może powinni to być bracia Jan i Bernardyn odbierający zezwolenie królewskie na lokowanie Mielca. Albo król Kazimierz Jagiellończyk przekazujący zgodę na założenie miasta na ręce ich ojca Jana.
Za postacią Gryfa i braci Mieleckich był Arkadiusz Gałkowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego.

60 km dróg na Podkarpaciu do remontu w ramach tzw. "schetynówek"

13 zadań powiatowych i 25 gminnych ostatecznie znalazło się na liście rankingowej nowej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2012-2015. Samorządowe projekty zaakceptował wojewoda podkarpacki. Teraz zadania musi jeszcze zatwierdzić ministerstwo administracji i cyfryzacji, by samorządy mogły otrzymać rządową dotację na przebudowę, remonty i budowę lokalnych dróg. W ramach nowego naboru wniosków do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło 60 projektów od powiatów i gmin z regionu. Komisja powołana przez wojewodę wstępnie zatwierdziła 50 zadań. Jednak po ocenie projektów pod względem merytorycznym i formalnym ostatecznie zaakceptowała 38 zadań (13 powiatowych i 25 gminnych). 11 wniosków zostało odrzuconych, jeden samorząd zrezygnował ze starań o rządową dotację.

Nowa firma w SSE EURO-PARK MIELEC


P.H. "ELMAT" Sp.z.o.o z Rzeszowa uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC Podstrefa Trzbownisko.
"Elmat" nabyła także od Województwa Podkarpackiego prawo własności nieruchomości działek nr 1867/156 i nr 1867/157 o łącznej powierzchni 1,6265 ha

Porozmawiaj na forum mieleckiej społeczności!

Zimowe spotkanie z europejskim funduszem społecznym na podkarpaciu

Impreza odbędzie się 27 listopada br. w Regionalnym Centrum Sportowo - Widowiskowym „Podpromie" w Rzeszowie w godzinach od 13 do 19. - Chcemy zainteresować mieszkańców Podkarpacia Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki (PO KL), który od 2007 roku wdrażany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie - mówi Konrad Fijołek, dyrektor rzeszowskiego WUP-u. - Do tej pory w projektach realizowanych w ramach PO KL uczestniczyło 167 242 osoby, podpisaliśmy 1 533 umowy o łącznej wartości 1 320 852 130 zł. Nasze działania zostały dostrzeżone w kraju, znajdujemy się w czołówce województw o najlepszym tempie wydatkowania środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) dzięki czemu z Krajowej Rezerwy Wykonania otrzymaliśmy dodatkowe 42 627 715 euro.

Mielec przykładem dla Kosowa

Miasta zrzeszone wokół stolicy Kosowa Prisztiny są zainteresowane mieleckimi doświadczeniami wspierania biznesu przez samorząd. W czwartek, 24 listopada, przedstawiciele tych miast oraz instytucji okołobiznesowych odwiedzili Mielec, gdzie spotkali się m.in. z władzami miasta.

Republika Kosowa przechodzi przemiany po ogłoszeniu niepodległości w lutym 2008 roku. Sytuacja gospodarcza może przypominać tę jaka miała miejsce w naszym kraju po roku 1989. Stąd wizyta w Polsce przedstawicieli kosowskich miast i instytucji wspierających biznes, którzy chcieli przyjrzeć się doświadczeniom samorządów. Na mapie pięciodniowej wizyty gości znalazł się m.in. Mielec, jako miasto, w którym powstała pierwsza w Polsce Specjalna Strefa Ekonomiczna, a także gdzie samorząd miasta był wielokrotnie nagradzany za wspieranie przedsiębiorczości.

Grzegorz Lato zamieszany w korupcję

Część działaczy PZPN chce złożyć wniosek o odwołanie prezesa związku, Grzegorza Laty. Twierdzą, że posiadają nagranie obciążające Latę. Korupcja ma dotyczyć przetargu na budowę nowej siedziby PZPN na Wilanowie. Jednak Lato nie został odwołany na dzisiejszym walnym zjeździe

Kibice wybiorą kolor krzeselek na stadionie w Mielcu

- Chcielibyśmy poznać opinie tych, którzy najczęściej będą zasiadać na widowni, jaki powinien być układ barw krzesełek - mówi Zygmunt Kołodziej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu, zarządzającego obiektami sportowymi w mielcu.

W połowie listopada rozpoczęła się przebudowa trybuny zachodniej mieleckiego stadionu. Na trybunie wschodniej, od strony ulicy Solskiego, powstaje już konstrukcja zadaszenia. Tu będą zamontowane także pierwsze krzesełka stadionowe. W połowie stycznia wykonawca modernizacji stadionu zamówi krzesełka, które zamontowane będą na obu trybunach. - Choć w projekcie była założona pewna kolorystyka siedzisk, to jednak chcielibyśmy poznać opinie tych, którzy najczęściej będą zasiadać na widowni, jaki powinien był układ barw krzesełek. Czy powinny być jednolite, czy też tworzyć wzór graficzny lub układ słów. Czekamy na propozycje mielczan - powiedział Zygmunt Kołodziej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu, który zarządza sportowymi obiektami.

Wolontariusze z występem w szpitalu

„Lucjan, lew, jakiego nie było” – inscenizację bajki pod takim tytułem przedstawiły na mieleckim Oddziale Dziecięcym pracownice ING Banku Śląskiego.
Działania podjęte w szpitalu w Mielcu są częścią corocznej akcji "Globalne Wyzwanie ING”

– Doświadczenia typowo aktorskiego może nie posiadamy, ale jesteśmy mamami, które wiedzą doskonale, że dziecko chore potrzebuje oderwania od tego, co je męczy, a czasem nawet przygnębia. Mamy więc kostiumy, zabawny tekst, do tego doświadczenie w zabawie z maluchami i zaczynamy – zapowiedziały panie.
.......TEKST...

Koniec Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego?

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny (do 2000 roku Międzynarodowy Festiwal Organowy) - festiwal poświęcony muzyce klasycznej organizowany w lipcu, sierpniu i wrześniu, corocznie od 1998 w Mielcu. Festiwal organizowany jest przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu przy współpracy z Parafią Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu, która dysponuje organami uznawanymi za jedne z najlepszych w kraju, dlatego koncerty odbywaly sie wlasnie w kosciele.

Centrum Edukacji Ekologicznej


Celem Ekologicznych Warsztatów Artystycznych jest wyzwolenie w dzieciach takich postaw, aby chciało i potrafiło kierować się swoimi dążeniami i mając szansę na twórczy rozwój samego siebie, pobudzający do działania.

Centrum Edukacji Ekologicznej znajdujące się w Miejskim Centrum Kultury
w Przecławiu stwarza warunki i motywuje do aktywności. Prowadzący zajęcia warsztatowe danego typu będzie rozwijać postawę twórczą dzieci kierując się poszukiwaniem różnorodnych rozwiązań, pamiętając o tym, że wszystkie dzieci rodzą się z mniejszym lub większym potencjałem twórczym.

Wyniki IV Powiatowego Turnieju Szachowego

20 listopada br. roku szachiści z powiatu mieleckiego po raz kolejny mieli okazję spotkać się w Wiejskim Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem na IV Powiatowym Turnieju Szachowym. Pisaliśmy o tym tutaj Impreza została zorganizowana z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami zawodów byli: Rada Powiatowa Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Mielcu, Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym, Wiejski Dom Kultury i Rekreacji w Grochowem, Rada Gminna Ludowych Zespołów Sportowych w Tuszowie Narodowym, Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” przy Publicznym Gimnazjum w Tuszowie Narodowym.

Oświadczenia majątkowe posła Popiołka, posłanki Skowrońskiej i senatora Ortyla.

Poseł PiS Krzysztof Popiołek
- dom o powierzchni 138 metrów kwadratowych wart około 300 tysięcy złotych we współwłasności małżeńskiej.
- niskotowarowe gospodarstwo rolne o powierzchni 1,31 hektara o wartości 25 tysięcy złotych.
Wspólnie z małżonką posiada również lokal użytkowy o powierzchni 73,6 metra kwadratowego o wartości 210 tysięcy złotych.
W źródłach dochodu podaje uposażenie poselskie – 109 tysięcy złotych, dietę poselska – 1848 złotych oraz dochody z najmu lokalu użytkowego połowa z 9900 złotych brutto.
Posiada również zobowiązania: 22 tysiące 490 CHF kredytu hipotecznego i kolejne 48 tysięcy złotych wobec byłego właściciela lokalu użytkowego.
Jako jedyne zatrudnienie podaje sprawowanie mandatu poselskiego

Kolizja na Kwiatkowskiego - myślał że zdąży



Do zderzenia doszło zaraz po godzinie 15 na krzyżówce Kwiatkowskiego - Cyranowska. Jeden z pojazdów wyjeżdżał z ulicy Cyranowskiej. Drugi nie był w stanie wyhamować. Było to ewidentne zajechanie. Tak to bywa, my Polacy nie umiemy jeździć.

Konkurs literacki " Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary "

17 XI 2011 r. w budynku Biblioteki Publicznej- domu urodzin gen. W. Sikorskiego - w Tuszowie Narodowym odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji Konkursu literackiego „Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary,” zorganizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego. Na konkurs wpłynęło blisko 80 wierszy.

Wernisaż Wystawy Załoga Rędziny

W sobotę 19 listopada 2011 Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Rędziny” zorganizowało w zabytkowej willi Wiluszówka w Dębicy wernisaż otwierający pierwszą z serii, wystawę pt. Załoga Rędziny. Na wystawie zaprezentowane zostały prace 12 artystów działających w wyżej wymienionym stowarzyszeniu. W zorganizowanej galerii można było zobaczyć obrazy, rysunki, rzeźby oraz fotografie. Głównym pomysłodawcą całego „zamieszania” był Wojciech Kaszub, który na pokazie przedstawił między innymi serię bajek stworzonych z rysunków-karykatur swoich przyjaciół. Swoje prace prezentowały ponadto: Justyna Mądro, studentka Politechniki Rzeszowskiej, Maja Markulis, uczęszczająca do krakowskiej ASP oraz Marcelina Kilian studiująca również na Akademii Sztuk Pięknych, lecz w Łodzi.

Melex szykuje elektryczną furgonetkę

W najbliższym czasie firma Melex A&D Tyszkiewicz Sp. J. wzbogaci ofertę pojazdów elektrycznych Melex o nowy model. Melex Towarowy (392) powstał na bazie nowej linii pojazdów N.CAR i jest wyposażony w silnik prądu przemiennego, aluminiową kabinę z drzwiami, podwyższone zawieszenie z hamulcami tarczowymi, aluminiową skrzynię oraz zderzak przedni chromo-niklowy.
Ładowność modelu 392 to 1250kg.

„Widziałam orła cień….”


...przed laty śpiewał Varius Manx. Pamiętam ten przebój, jednak nikt wówczas nie przypuszczał, że tylko „orła cień” pokaże się na koszulkach reprezentacji piłkarskiej. Natomiast orzeł „odfrunął” i to spowodowało aferę.

Kolejna tura remontu Niepodległości Zdjęcia

Rozpoczęto remont kolejnego odcinka Al.Niepodległości (od skrzyżowania z ul.Sikorskiego do skrzyżowania z ul.Skargi). Oprócz tego remontowany jest odcinek od skrzyżowania z ul. Chopina do placu AK.zobacz
Porozmawiaj na forum mieleckiej społeczności!
Zdjęcie:To mat

Mamy kolejnego członka Kadry Narodowej

Do tej pory dwóch członków Aeroklubu Mieleckiego wchodziło w skład Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego, są nimi:
- Karol Staryszak w sporcie szybowcowym, oraz
- Edward Burek w modelarstwie lotniczym i kosmicznym.

Zbióka sprzętu elektronicznego

Wójt Gminy Wadowice Górne informuje , że Firma Eko Hybres Sp.zo.o. organizuje nieodpłatną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego:

AGD ( lodówki ,zamrażarki , pralki itp)
RTV ( telewizory , sprzęt komputerowy itp)
narzędzia elektryczne
baterie i akumulatory

W/w sprzęt należy wystawić przy drogach utwardzonych w dniu 29 listopada /wtorek/ 2011 r. do godz. 9 00.
Sprzęt może być wykładany już od poniedziałku do wtorku do godz. 9 00
Od mieszkańców , którzy wystawią przedmiotowy sprzęt po powyższy terminie nie będzie on odebrany.

"Trzy czarodziejskie słowa – Proszę , przepraszam, dziękuję…"

Pod takim hasłem odbywają się eliminacje kolejnych etapów tegorocznego Podkarpackiego Konkursu Literatura i dzieci organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.
17 listopada br. w Wiejskim Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem odbył się I etap czyli eliminacje gminne dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Tuszów Narodowy.
Do pierwszego etapu zgłosili się uczniowie szkół podstawowych z Malinia, Tuszowa Narodowego, Filii w Grochowem oraz Zespół „Promyczki” Wiejskiego Dom Kultury i Rekreacji w Grochowem.
Zadaniem uczestników było przedstawienie utworu wybranego autora, który w swej twórczości porusza tematykę dobrego zachowania się w każdej sytuacji. Z doborem repertuaru wszyscy poradzili sobie znakomicie. Nauczyciele i opiekunowie bardzo starannie przygotowali swoich reprezentantów na konkurs. Uczestników oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie kl. I-III oraz kl. IV-VI szkół podstawowych i czterech kategoriach wykonawczych.-recytacji, piosenki, inscenizacji oraz pracy plastycznej.
Komisja konkursowa w składzie: Teresa Pluta emerytowany nauczyciel j. polskiego i Bożena Telega instruktor SOKiS Gminy Mielec z.s. w Chorzelowie po obejrzeniu i wysłuchaniu wszystkich prezentacji, postanowiła nominować z pośród 43 recytacji, 6 piosenek, 3 inscenizacji i 42 prac plastycznych do kolejnego etapu konkursu następujących wykonawców.

VII szkolny konkurs o tematyce patriotycznej

Dnia 15 listopada 2011 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu odbył się VII Szkolny Konkurs Patriotyczny z okazji 93. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Kolejny już raz młodzież naszej szkoły spotkała się, aby uczcić pamięć Polaków walczących o wolną ojczyznę w latach 1794- 1918 oraz podczas drugiej wojny światowej. Poświęcenie wielu pokoleń naszych rodaków walczących o niepodległość naszego kraju to dziedzictwo, do którego stale trzeba powracać, aby wolność miała kształt wspólnej odpowiedzialności za losy Polski i każdego obywatela.

Konkurs obejmował trzy kategorie: śpiew pieśni patriotycznych, recytację poezji oraz prace plastyczne, których motywem przewodnim była Ojczyzna. Brali w nim udział uczniowie klas Technikum Nr 1, Liceum Profilowanego Nr 1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Występy uczestników konkursu oceniało Jury w składzie: Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Teresa Ciszek, Wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Anna Zawrzykraj, Wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Marta Mysona oraz przedstawiciele Samorządu Szkolnego i gazetki KRZYK. Gościem specjalnym był kapitan Leszek Bąk z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mielcu. Konkurs zorganizowały nauczycielki: Marzena Gadziała, Agnieszka Lorynowicz i Bożena Switek.

Lotnicze Orły 2011 - Leszek Pawuła

Leszek Pawuła, śmigłowcowy pilot doświadczalny w PZL Mielec został nominowany do tytułu „Człowiek Roku” w kategorii „Śmigłowce”. Leszek Pawuła - został pierwszym polskim pilotem Black Hawka. Jest śmigłowcowym pilotem doświadczalnym 1 klasy, a tym samym jednym z najbardziej doświadczonych pilotów wykonujących loty próbne w Polsce, posiada ponad 5000 godzin wylatanych na samolotach i śmigłowcach.
Zachęcamy do oddawania głosów na Leszka Pawułę, który reprezentuje nasz region.

Wolontariuszki z Gimnazjum nr 3 i V LO ponownie w SEJMIE !

0-21 XI 2011 roku reprezentantki Szkolnego Wolontariatu-Paulina Mączyńska z V LO oraz Wiktoria Soswa z Gim. nr 3 uczestniczyły w konferencji pt.”Wolontariat młodych,” podsumowującej pracę młodych wolontariuszy z całej Polski, biorących udział w projekcie:
”Wolontariat młodych – XVII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży”, zorganizowanym w
Warszawie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Dziewczęta znalazły się w grupie 70 najbardziej aktywnych wolontariuszy z całego kraju, zakwalifikowanych przez komisję na podstawie przesyłanych wcześniej sprawozdań z realizowanych i udokumentowanych działań wolontariackich, podejmowanych na terenie szkoły i środowiska.
Konferencja z udziałem przedstawicieli Kancelarii Sejmu, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz młodzieży była podsumowaniem doświadczeń z pracy młodzieży oraz uczestników projektu.

Prezentacja podkarpackich firm UTC


Nowoczesne technologie, procesy oraz produkty zaprezentują dziś studentom Politechniki Warszawskiej firmy amerykańskiego koncernu UTC, które mają swoje oddziały w Polsce. Z naszego regionu będą to m.in. przedstawiciele PZL Mielec, ropczyckiej Glorii i rzeszowskiej WSK. Zdaniem dyrektora do spraw komunikacji WSK Rzeszów Andrzeja Czarneckiego chodzi o pokazanie studentom praktycznego zastosowanie zdobywanej w czasie studiów wiedzy oraz zainspirowanie, gdzie skierować swoje kroki, aby znaleźć rozwijającą pracę.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........