Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

KRRiT: Do rozdania 16 częstotliwości

Tuż przed Wigilią Świąt Bożego Narodzenia - 22 grudnia br. - w "Monitorze Polskim" ukazało się szesnaście Ogłoszeń Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, na podstawie których można ubiegać się o zezwolenie na nadawanie programów lokalnych.Trzy z nich dotyczą utworzenia nowych stacji, cztery rozszerzenia zasięgu już istniejących, a pozostałe dziewięć zarówno jednej jak i drugiej opcji.

Nowe stacje o charakterze uniwersalnym i zasięgu lokalnym będzie można usłyszeć w Legnicy na Dolnym Śląsku na 90,0 MHz (moc ERP 4,0 kW) i w Żyrardowie na 104,1 MHz (moc ERP 1,0 kW). W tej grupie znalazła się również częstotliwość 104,8 MHz w Bogatyni, wykorzystywana obecnie na podstawie czasowego zezwolenia przez ArtRadio - Radio Bogatynia (moc ERP 0,3 kW).

O rozszerzenie wydanych już koncesji mogą wystąpić nadawcy chcący emitować swój program o charakterze uniwersalnym i zasięgu lokalnym w takich miejscowościach jak Galewice (województwo łódzkie, powiat wieruszowski, częstotliwość 97,2 MHz, moc ERP 0,25 kW), Hel (województwo pomorskie, powiat pucki, 106,1 MHz, ERP 1,0 kW), Kamieńsk (województwo łódzkie, powiat radomszczański, 104,2 MHz, ERP 0,1 kW) i Pniewy (województwo wielkopolskie, powiat szamotulski, 99,9 MHz, ERP 1,0 kW).

W trzeciej grupie - skierowanej zarówno do istniejących jak i przyszłych nadawców programów uniwersalnych o zasięgu lokalnym - znalazły się częstotliwości z Brzegu (97,1 MHz, moc ERP 0,2 kW), Jarocina (101,8 MHz, ERP 1,0 kW), Jasła (101,9 MHz, ERP 1,0 kW), Kluczborka (93,2 MHz, ERP 0,1 kW), Mielca (102,4 MHz, ERP 1,0 kW), Sanoka (95,2 MHz, ERP 1,0 kW), Skawiny koło Krakowa (88,8 MHz, ERP 0,5 kW), Stargardu Szczecińskiego (90,3 MHz, ERP 0,3 kW) i Trzebnicy koło Wrocławia (90,7 MHz, ERP 0,1 kW). Częstotliwości z Kluczborka i Mielca były już wcześniej wykorzystywane w eterze - na pierwszej swój program nadawało Radio Plus Opole, a na drugiej Radio Puls FM i - dawniej - Radio HIT FM.

Termin składania wniosków upływa 6 lutego 2012 roku.

Czyżby powrót stacji radiowej do Mielca?

źródło: MediaFM.net

"Radio w mielcu planuje uruchomić pan Krzysztof Skowroński który chce zmienić rynek mediów w Polsce. Planuje on powołanie radia w Mielcu, Sanoku, Legnicy, Kluczborku. Gdy w 2009 stracił fotel szefa radiowej Trójki, założył internetowe Radio Wnet. W październiku 2011 r. Skowroński ostał prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Teraz chce zmienić rynek polskich mediów. Założył spółdzielnię Media Wnet, mającą pomagać tym, którzy nie mają kapitału, a chcą zakładać małe gazety, rozgłośnie, tworzyć filmy dokumentalne. Start mają im ułatwić pieniądze spółdzielców." nokia1/http://www.skyscrapercity.com/

"Radio Wnet Mielec to jeden z konkretnych przykładów, który zostaje przytoczony w wywiadzie: "W Mielcu proces koncesyjny umożliwia powstanie rozgłośni. Lokalna społeczność wyraża chęć jej posiadania. By mogła wystartować, potrzeba 70 tys. zł na początek i 20 tys. każdego miesiąca. Szukamy miejscowych partnerów, by to radio stworzyć. Nasza oferta powołania do życia Radia Wnet Mielec spotkała się z przychylnym przyjęciem." Podobne przedsięwzięcia są planowane również w innych miastach, np. w Sanoku, Legnicy, Nowym Sączu, Kluczborku i pięciu innych miejscowościach." http://www.radiownet.pl/publikacje/media-wnet-to-moj-najwiekszy-i-najwazniejszy-projekt/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowane



Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........