Najpiękniejsze kompozycje legendarnego Krzysztofa Komedy w wykonaniu najwybitniejszych polskich jazzmanów. Taki właśnie specjalny projekt został przygotowany z okazji obchodów roku Krzysztofa Komedy. Jest to zatem niebywała okazja by posłuchać standardów jazzowych tego wybitego kompozytora w tak znamienitym wykonaniu. Ci obdarzeni niespotykaną charyzmą, muzykalnością, talentem i smakiem instrumentaliści są w stanie zmierzyć się z każdym, nawet najtrudniejszym repertuarem i z góry wiadomo, że będziemy mieć do czynienia z prawdziwą sztuką. Jazz jest ich wielką pasją, której oddają się bez reszty. Na koncercie usłyszymy najpopularniejsze utwory K. Komedy zaaranżowane głównie przez Roberta Majewskiego, jak również Wojciecha Majewskiego oraz Henryka Miśkiewicza w wykonaniu najwybitniejszych polskich jazzmanów, wydane na płycie Komeda (Gowi Records 1995).
Album został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez krytykę jak i publiczność.
Henryk Miśkiewicz - saksofon, Robert Majewski - trąbka, Wojciech Majewski - fortepian, Sławomir Kurkiewicz - kontrabas, Michał Miśkiewicz - perkusja
Repertuar:
Ja nie chcę spać (K.Komeda)
Ballad for Bernt (K.Komeda)
Szara kolęda (K.Komeda)
Kołysanka (K.Komeda)
Repetition (K.Komeda)
Sophia?s tune (K.Komeda)
Night-time, Day-time Requiem (K.Komeda)
Rosmary?s Baby (K.Komeda)
Henryk Miśkiewicz
Saksofonista, klarnecista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Współpracował z największymi polskimi muzykami m. in. Janem Ptaszynem Wróblewskim, Anną Marią Jopek, Ewą Bem, Andrzejem Jagodzińskim, Wojciechem Karolakiem. Miał okazję pracować z Joe Lovano, Mino Cinelu, Patem Metheny, Paulem Kuhnem. Koncertował na wielu festiwalach w kraju i za granicą m.in. Pori Jazz Festiwal, Umbria Jazz Festiwal, Jazz Jamboree. Był zaproszony przez Kancelarię Prezydenta RP do występu przed prezydentem Billem Clintonem. Wziął udział w nagraniu niezliczonej ilości płyt, muzyki filmowej, teatralnej. Nagrał dziewięć autorskich płyt: "More Love", "Kakaruka", "Remembrances", "Lyrics" - nagroda Fryderyk 2001, "Full Drive", "Full Drive 2" "Alltissimonica" - koncert na saksofon i orkiestrę Jana Ptaszyna Wróblewskiego, "Uniesienie" - wielkoobsadowy "concept album", gdzie przedstawia swój warsztat kompozytorski. Wszystkie nominowane do nagrody Fryderyka. Wielkim wydarzeniem było przygotowanie i nagranie projektu "Jazzsinfonica" na Festiwal Beethovenowski Elżbiety Pendereckiej.
W roku 2004 otrzymał nagrodę Fryderyka jako muzyk roku oraz nagrodę Grand Prix Jazz "Melomani 2004" za całokształt pracy artystycznej. Jest wielokrotnym zwycięzcą ankiety Jazz Top ("Jazz Forum") jako najlepszy saksofonista altowy, w tym roku również jako najlepszy klarnecista. As altu, obdarzony zjawiskowym brzmieniem i niespotykaną muzykalnością.
Robert Majewski
Polski trębacz, kompozytor i aranżer. Pochodzi z rodziny muzycznej. Jego ojciec Henryk był trębaczem jazzowym. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 1986-90 był solistą Big Bandu "Studio S 1" Polskiego Radia pod dyrekcją Andrzeja Trzaskowskiego. Występował z Orkiestrą "Eropean Broadcasting Union" w Kopenhadze i w Amsterdamie. W 1991 otrzymał stypendium im. Krzysztofa Komedy i zagrał główną rolę w filmie Andrzeja Jakimowskiego "Pogłos". Film został nagrodzony na "Jazz Film Saloon 1991" w Warszawie. Nagrał wiele programów radiowych telewizyjnych oraz płyt, w tym dwie autorskie: "Komeda" oraz "Coś dla ludzi". Jest często angażowany w nagraniach muzyki poprockowej. Od 1997 roku jest członkiem "Jazz Baltica Ensemble". W 1998 roku w Stuttgarcie wraz z Urszulą Dudziak wystąpił na koncercie z okazji 75. rocznicy urodzin J.E. Berendta z programem Komedy, gdzie odniósł duży sukces artystyczny. Nagrania z tego koncertu ukazały się na płycie DVD. Robert Majewski występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. W roku 1998 na festiwalu "Jazz Jamboree" wystąpił wspólnie z takimi gwiazdami światowego jazzu jak: Clark Terry, Roy Hargrove i Nicolas Payton. Współpracował z najwybitniejszymi polskimi jazzmanami.
Wojciech Majewski
Pianista, kompozytor, aranżer, pedagog. Pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych.
Ukończył warszawską Akademię Muzyczną im F. Chopina w klasie fortepianu. Występował z wieloma znakomitymi muzykami jazzowymi jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Szukalski, Joe La Barbera, Henryk Miśkiewicz, Palle Danielsson. Dokonał wielu nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych. Wziął udział jako pianista i aranżer w nagraniu płyty '' Komeda " z kwintetem Roberta Majewskiego. Koncertował w wielu krajach m. in w Danii, Niemczech, Izraelu, USA, Francji. Brał udział w prestiżowych festiwalach jazzowych m.in. Jazz Jamboree w Warszawie, Jazz Open w Stattgarcie. W roku 2001 ukazała się jego pierwsza autorska płyta pod tytułem "Grechuta " zawierająca jazzowe interpretacje kompozycji polskiego piosenkarza i poety. Płyta spotkała się z ogromnym uznaniem krytyki i publiczności oraz przyniosła dwie nominacje do nagrody Fryderyk. W roku 2003 ukazała się druga płyta jego kwintetu zatytułowana " Zamyślenie ". Album ten zdominowały oryginalne kompozycje lidera. Obok dwóch nominacji do Fryderyka płyta otrzymała nagrodę As Empiku.
Na IV koncert w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego zaprasza Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu
26 lipca 2012 godz. 19.30 sala widowiskowa Domu Kultury SCK w Mielcu
bilety: 40 zł - sala, 30 zł - balkon do nabycia w pok. nr 10 DK SCK w godz. 12.00 - 15.00
oraz kasie kina GALAKTYKA (czynna godzinę przed seansem)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Zanim napiszesz przeczytaj regulamin
Komentarze są moderowane