Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Mielecka Inicjatywa Ekologiczna – Realizacja


     Za nami półmetek, firmowanej przez Opcję Społeczno-Narodową, czwartej odsłony inicjatywy ekologicznej „W tych dniach sprzątamy nasz świat”, której pierwszy etap odbył się w Mielcu.

I tak, w pewien piękny lipcowy poranek grupka facetów postanowiła przywdziać wygodne wdzianko, zaopatrzyć się w zestaw „małego ekologa”, czyli rękawice plus worki, i wyruszyć w miasto w poszukiwaniu śmieci. A tych niestety nie brakowało, przy czym stopień rozkładu niektórych z nich wyraźnie sugerował brak zainteresowania określonymi regionami Mielca ze strony odpowiednich służb miejskich.

Fakt, iż instytucje państwowe nie wywiązują się należycie ze swoich zadań, nie stanowi dla nas żadnego zaskoczenia. Natomiast jako grupa o profilu społecznym, dla skuteczniejszej realizacji pewnych zadań publicznych, sugerujemy tworzyć alternatywne wobec państwa formy organizacji społecznej, które rozwiązywałyby problemy swojej lokalnej społeczności we własnym zakresie i bez łaski urzędniczej.

Wracając jednak do naszej akcji. Na pytanie jak może wyglądać, z pozoru nudna, akcja ekologiczna w wykonaniu narodowców – odpowiedź jest prosta:  dobra zabawa gwarantowana. A dobre poczucie humoru było wręcz niezbędne, szczególnie gdy natrafialiśmy na wyjątkowo zaniedbane rejony naszego miasta (na pierwszy plan wybijają się tu okolice dworca kolejowego i autobusowego, a więc ścisłe centrum).

Te ponure widoki walających się śmieci nie deprymowały nas tego dnia, wręcz przeciwnie – były wyjątkową motywacją do dalszego działania. Szczególnie dla jednego z nas, którego akcja wkręciła do tego stopnia, że nie obyło się bez „walki o śmieci”, choć złośliwi twierdzą, że było to raczej zachowanie pod publikę. :)

A skoro o publice mowa. Ta z zaciekawieniem przyglądała się naszym harcom z workami. Jakieś dwie miłe panie były zaskoczone naszą obywatelską postawą, a same dodatkowo obiecały zajrzeć na bloga Opcji i wziąć udział w kolejnej edycji naszej akcji. Czekamy więc na odzew. ;)

Należy jeszcze odnotować, iż posprzątaliśmy nawet po Donaldzie, przez co akcja ta zyskała również wymiar „polityczny”. :)    

Zapraszamy do przejrzenia ciekawej FOTORELACJI, znajdującej się na stronie www.opcja.wordpress.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........