Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

II Zlot pojazdów zabytkowych

26 sierpnia tego roku, w niedziele na błoniach MOSiRu Automobilklub Mielecki wraz z grupą miłośników starych samochodów i motocykli organizuje II Mielecki Zlot Pojazdów Zabytkowych.
Na zlocie pojawi się co najmniej kilkanaście aut, tym razem nie tylko z naszego regionu ponieważ będzie to dużo większy zlot jak ten 13 maja. 
Do godziny 15 przewidziana jest rejestracja uczestników na placu nowego targowiska ul. Sportowa, a po pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej parada ulicami  Sportowa, Sienkiewicza, Pisarka, Al. Ducha Świętego, Kilińskiego, przez Rynek, Mickiewicza, Wolności, Żeromskiego, Chopina, Al. Niepodległości, Kusocińskiego, Jagiellończyka, Padykuły i Sportowa, zakończenie przejazdu.

W tamtym zlocie zgłoszono 33 samochody i 5 motocykli. Najstarszym zgłoszonym pojazdem był Peugeot 402 z 1938 roku oraz motocykl DKW 350 z 1942 roku.
 Przyjechały Warszawy, ekskluzywne Rolls Royce, Mercedesy, Daimlery, był też Lincoln, Cadillac, Marlin, Trabant, Wartburg, Fiat 125p i 126p, Zastawa 1100, Syrena 105, AWO Simson czy popularna WFM MO6. Nie zabrakło, polskiego, samochodu produkowanego w latach rozkwitu motoryzacji w Mielcu WSK Mikrus MR – 300.
 „Cackiem” I Mieleckiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych został pojazd o numerze rejestracyjnym RST CR15 Mikrus MR-300 wyprodukowany w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Mielcu w 1960 roku.Właścicielem Mikrusa jest pan Piotr Ludian ze Stalowej Woli.

 Na godzinę 17:00 przewidziany jest pokaz elegancji pojazdów uczestniczących w Zlocie, prezentacja i pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu ratowników drogowych PZM Automobilklubu Mieleckiego. Wybory najładniejszych pojazdów II Zlotu podczas Dni Mielca i dekoracja zakończą Zlot.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........