Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Stanął kolejny monument Jana Pawła II

"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!" (Wj 20, 4) Słowa Pisma Świętego oraz prośbę naszego Papieża Jana Pawła II, którą wyraził słowami: "Nie stawiajcie mi pomników tylko módlcie się za mnie" nie każdy jednak wziął do serca.
 W Mielcu powstał kolejny pomnij papieża.          Trwającą już długo dyskusja na temat budowy i lokalizacji kolejnego pomnika Jana Pawła II została przerwana przez proboszcza parafii MBNP w Mielcu ks. Kazimierz Czesak.
Jego parafia??, sfinansowała powstanie pomnika, który stanął na placu przed świątynią na "Osiedlu"

Proboszcz wymyślił sobie że pomnik powstanie z okazji pierwszej, nieszczęsnej, rocznicy obwołania Matki Bożej patronką Mielca a miejsce wybrano podobno dlatego, że papież był bardzo mocno związany z obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

O pomnik starało się  stowarzyszenie Budowy Pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II w Mielcu „Nie Lękajcie Się” Jest to zrzeszeniem osób fizycznych, zawiązanym na rzecz wybudowania w Mielcu pomnika Błogosławionego Rodaka. Troską stowarzyszenia jest także upowszechnianie nauki papieskiej Jana Pawła II oraz niesienie pomocy dzieciom i młodzieży w formie stypendium.
Zarząd Stowarzyszenia tworzą  Andrzej Osnowski, Bogdan Bieniek, Marian Strycharz, Fryderyk Kapinos, Władysław Bieniek. Działalność finansowana jest z budżetu powstałego ze składek członkowskich, środków finansowych, rzeczowych i materialnych pozyskanych od darczyńców i sponsorów, a także dotacji i  zbiórek publicznych.

Stowarzyszenie „Nie Lękajcie się” przedstawiało projekty lokalizacji w Mielcu pomnika byłego Papieża Jana Pawła II. Rozważane były cztery propozycje, które przedstawiamy na planie Mielca.
Brane też były pod uwagę inne lokalizacje jakie można było zgłaszać do Stowarzyszenia.

Proponowane lokalizacje pomnika
1. przy rondzie z wyjazdem na Tarnów
2. w planowanym Centrum Administracyjnym
3. przy Bazylice św. Mateusza
4. na plantach za Biblioteką


Ciekawe jaki był koszt całego przedsięwzięcia?
 Projekt i odlew wykonał Rafał Jedynak z Krakowa. Figura ma 230 cm wysokości i waży prawie 400 kg,. Postać stoi na postumencie na którym jest tablica z herbem papieskim a pojawi się jeszcze tablica ze słowami JP2: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” i „Nie lękajcie się”. Będzie też informacji, że pomnik powstał z okazji pierwszej rocznicy obwołania Matki Bożej patronką Mielca.

 Nie potrzeba pomnika, żeby pamiętać o tym człowieku. Sam papież mówił, że nie chce pomników, a pieniądze przeznaczone na pomnik lepiej przekazać osobom potrzebującym.
 "Do momentu śmierci Jana Pawła II w Polsce powstało ponad 230 dzieł figuralnych. W okresie 2005-2009 kolejnych 300'' Pomniki JP II są równie popularne jak sklepy Biedronka.
Plac przed kościelny jest chyba najlepszym miejscem dla monumentu, zresztą na "borku" już taki stoi,  aby nie przeszkadzał tym co go nie chcą. Karol Wojtyła nauczał by jego nauki wcielać w życie ale łatwiej pomniki stawiać za wysępione od biednych kasę. Stowarzyszenie Budowy Pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II „Nie lękajcie się” samo poprzez swych członków powinno sfinansować ten pomnik, bo ja nie chciałem aby choć 1 złotówka z moich podatków na takie bzdury trafiła. Nie ma na dziury w drogach, schronisko dla zwierząt, a ktoś sobie pomnik wymyśla i łapę po kasę na to wyciąga..

 Oficjalne odsłonięcie nastąpi 15 listopada w pierwszą rocznicę powołania Matki Bożej na patronkę miasta. Będzie oczywiście jubileuszową mszą św. o 18:00, której przewodniczył będzie biskup Lechowicz.

Lapet


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........