Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

E-Star Alternative złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości

Spółka energetyczna E-Star Alternative złożyła w sądzie wniosek o rozpoczęcie procedury upadłościowej - podaje spółka w komunikacie.
"Celem spółki jest zawarcie porozumienia z wierzycielami w ramach procedury upadłościowej, by umożliwić spółce działalność w przyszłości" - pisze w komunikacie.  Główne obszary działalności spółki to modernizacji i eksploatacji systemów grzewczych i ciepłownictwa komunalnego w miastach i instytucjach publicznych.
W naszym kraju działa spółka córka węgierskiej firmy- E-Star Polska, której podlegają trzy spółki: E-Star EC Mielec (85 proc. udziałów), E-Star EC Gorlice (71 proc.) i E-Star Management Polska (100 proc.). W ubiegłym roku w EC Mielec uruchomiono nowe silniki gazowe o łącznej mocy 8,4 MW, koszt tej inwestycji sięgał 8 mln zł.

E-Star zapowiadał wówczas, że planuje do końca 2015 roku zainwestować w Polsce łącznie 90 mln euro.  Węgierska spółka działająca w sektorze energetycznym, miała 37,52 mln euro skonsolidowanych przychodów w I półr. 2012 r. wobec 37,05 mln euro rok wcześniej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........