Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

W mieleckim szpitalu powstawał spot społeczny

Akcja realizowanego przez TVP spotu przestrzegającego przed spalaniem w domowych piecach trujących odpadów, została umiejscowiona m. in. w mieleckim szpitalu.
"W telewizji najsilniej działa obraz odnoszący się do rzeczywistości. Wiemy, że wykorzystywanie nieodpowiednich materiałów jako opał może prowadzić do alergii, astmy, a nawet nowotworów i innych chorób. Niezwykle wrażliwe są dzieci, które często są trute przez samych rodziców. W naszym spocie społecznym to właśnie dziecko trafia do szpitala" - wyjaśnił Jacek Tutak, dziennikarz TVP Rzeszów.

      Pieniądze na tę kampanię społeczną przeznaczył Urząd Marszałkowski. "Nie ma wątpliwości, że problem istnieje i z pewnością warto starać się go rozwiązać. Stykamy się z nim na co dzień. Wdychanie toksycznych substancji powoduje u dzieci podatność na infekcję dróg oddechowych, tendencję do przewlekania się tych chorób, nawracania, potem nadreaktywność oskrzeli, która się utrzymuje" - tłumaczy lek. Beata Piotrowska, ordynator Oddziału Dziecięcego.

"Musimy sobie powiedzieć jasno, że jeśli dziś zainwestujemy z edukację prozdrowotną, zadbamy na najmłodsze pokolenie, to jednocześnie będziemy mieć udział w wychowaniu kolejnych zdrowych pokoleń, a przecież to jest jeden z życiowych celów rodziców, dziadków" - dodała Piotrowska.

W realizację spotu, który będzie emitowany w TVP od piątku, zaangażował się chętnie personel oddziału. Mała aktorka występująca w roli pacjentki została podpięta do sprzętu monitorującego parametry działania jej organizmu, otrzymała nawet misia-przytulankę od jednego z małych pacjentów, aby uwiarygodnić scenę jej pobytu na oddziale - informuje rzecznik szpitala. Pielęgniarki i lekarka dyżurująca starały się ośmielić małą gwiazdę kampanii, zapewniając, że badania są jedynie markowane. Dziewczynka zachowywała się bardzo profesjonalnie, dzielnie znosząc zabiegi udające medyczne.

"Cieszymy się, że taki film powstawał właśnie u nas, bo w ten sposób przyczyniamy się do edukowania społeczeństwa" - stwierdził Leszek Kołacz, dyrektor mieleckiego szpitala.

"Zdaje sobie z tego sprawę nasz personel, który nie raz udowodnił, że chce dbać o swoich pacjentów nie tylko, gdy już są na oddziałach, ale również wcześniej, biorąc udział w różnego typu akcjach prozdrowotnych, profilaktycznie przekazując im cenną wiedzę. Tym razem chętnie pomógł ekipie, która kręciła spot, bo przecież chodzi o dzieci" - dodał Kołacz.

Jak zapewnia Jacek Tutak, oprócz 30-sekundowego sugestywnego filmu, powstanie również cykl trzech pięciominutowych materiałów , który obszerniej pokaże problem spalania w piecu śmieci nienadających się do tego.: "Wykorzystamy m. in. zdjęcia z Mielca, które wypadły świetnie. Osiągnęliśmy cel założony w scenariuszu. Sądzimy, że wspólnie do myślenia mieszkańcom naszej części Polski" - oznajmił dziennikarz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........