Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Organizator koncertu obwołany… “antychrystem”

Pamiętacie co działo się w naszym mieście po dniach mielca, jak radni byli zbulwersowani młodzieżową muzyka? Mamy powtórkę. Tym razem  w Kolbuszowej.
Na skutek protestów środowisk katolickich i nacisków lokalnej władzy koncert Braci Figo Fagot w Miejskim Domu Kultury został odwołany. To możliwe tylko na Podkarpaciu. Oto wolność w pełnej krasie w państwie neutralnym światopoglądowo.
       Organizator imprezy, Dorian Pik (27 l.) jest załamany. – Zostałem największym “antychrystem”, bo sprowadzam przeklętych muzyków do mojego miasta. W Boga wierzę. I potrafię dzielić się z bliźnimi. Ten koncert chciałem zrobić dla kolbuszowian – zapewnia Dorian Pik.
O tym, że Bracia Figo Fagot mają zagrać w ten piątek (15 bm.) w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej, informowały Super Nowości już od wielu tygodni.
Tymczasem na stronie internetowej MDK ukazało się takie oto oświadczenie: – “Nie mamy nic wspólnego z organizacją koncertu braci Figo Fagot. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Dorian Pik, lider grupy Le Moor i ewentualne protesty prosimy kierować do niego. Ze względu na społeczne protesty wycofujemy się z jakiejkolwiek promocji koncertu, o którą prosił organizator” – czytamy na stronie kolbuszowskiego MDK.
       Podobno kościół walczył z komuną żeby ludzie mieli prawo do wolności i wyboru. PRL podobno narzucał jedyne słuszne racje i poglądy. Dziś katabasy robią dokładnie to samo za władza za poprzedniego systemu. Czy to takie trudne dla nich że jeden lubi do kościoła chodzić, inny pójść na koncert trzeci np pojeździć na nartach.Ciemnogród.

Lapet

Aktualizacja:

Dziś wiemy już, że za odwołaniem koncertu stał ksiądz.

Zdaniem Doriana Pika (27 l.), który zaprosił Braci Figo Fagot do Kolbuszowej, za odwołaniem koncertu stał apel księdza. – Rozumiem, że twórczość tego zespołu może się zwyczajnie nie podobać. Ale nie rozumieć żartu? – zastanawia się Pik. – Nie wiem, gdzie ksiądz doszukał się treści rasistowskich, nie wiem, po prostu nie wiem. Miałem przyjemność poznać tych ludzi i zapewniam – to fantastyczni kolesie o wielkich sercach. - Jeszcze gorsze jest to, że apel księdza dotarł do władz, które migiem wywarły nacisk na dyrektorze MDK, a ten musiał ustąpić – komuś na tym bardzo zależało, możemy się jedynie domyślać – twierdzi Dorian Pik.

 Zbulwersowało to zwłaszcza młodych ludzi. Bardzo ostro skomentował to na swoim blogu radny miejski, Michał Karkut (32 l.).
- “Zamieszanie z koncertem Braci FF pokazuje w jakim ciemnogrodzie żyjemy – pisze Karkut. – W 2009 r. odbył się tu koncert zespołu KAT. Pamiętam jak zastanawiałem się wtedy, czy nie pojawi się jakaś bogobojna grupa i nie zacznie nawracać uczestników Spinacza i kropić wodą święconą. To KAT księżom nie przeszkadzał, a jacyś tacy śmieszni Bracia Fiku Miku im przeszkadzają? Olaboga cenzura wraca! Kiedyś była to czerwona cenzura a teraz…”

 Nie tylko w MDK nie udało się zorganizować koncertu Braci FF. Nie udało się tego też zrobić w dwóch prywatnych klubach na terenie Kolbuszowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........