Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Urzędnicy pocztowi mogą sprawdzać, kto ma w domu telewizor

wzór
Urzędnicy skarbowi nie będą sprawdzać, kto ma w domu telewizor i czy płaci abonament rtv. Ale mogą to robić, zgodnie z prawem ponieważ do poboru abonamentu oraz egzekwowania zaległości uprawniona jest Poczta Polska, pracownicy Poczty Polskiej. Jej pracownicy są uprawnieni także do kontroli wykonywania obowiązku rejestracji odbiorników. Zgodnie z prawem kontrole rejestracji odbiorników mogą być prowadzone przez pracowników Poczty w godz. 8-20. Przed wejściem do lokalu abonenta kontroler powinien przedstawić cel wizyty, okazać upoważnienie podpisane przez kierownika jednostki pocztowej i legitymację służbową, a na żądanie kontrolowanego - także dowód osobisty. Gdy abonent nie życzy sobie wizyty kontrolera w mieszkaniu, wystarczy, że przedstawi mu dowód zarejestrowania odbiornika.

Jaka jest w tym całym zamieszaniu rola urzędu skarbowego?
"Jeżeli będziemy dostawać z Poczty Polskiej tytuły wykonawcze (w sprawie zaległego abonamentu rtv - PAP), to będziemy je realizować. Cała rola urzędu skarbowego w ściągnięciu abonamentu sprowadza się tylko do tego" - zapewnia wiceminister finansów, Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej Andrzej Parafianowicz.

Według pana ministra "Poczta Polska znacząco usprawniła wystawianie tytułów wykonawczych", w związku z tym spodziewa się, że "będzie ich coraz więcej". Urzędnicy skarbowi nie będą chodzić po domach i sprawdzać, kto ma telewizor i czy płaci abonament.
W ubiegłym tygodniu Poczta Polska zapowiedziała wzmożenie kontroli i liczby spraw kierowanych do "skarbówek".
W marcu 2010 r. Trybunał Konstytucyjny potwierdził konstytucyjność ustawy o opłatach abonamentowych. TK uznał, że egzekucja administracyjna - zarówno opłaty karnej za używanie niezarejestrowanego odbiornika, jak i należności z tytułu abonamentu - jest dopuszczalna i możliwa na podstawie obowiązującego prawa.

Przedstawiciele KRRiT oraz publicznych mediów wielokrotnie zwracali uwagę, że Poczta nie wywiązuje się ze swoich ustawowych obowiązków.
 TVP na reklamach przy okazji EURO 2012 zarobiła już 83 mln zł!

 Co za cymbał nie odróżnia urzędu kontroli skarbowej od urzędu skarbowego ??
Warto wiedzieć czym różnią się urzędy kontroli skarbowej (UKS) od urzędów skarbowych (US).

 Żądanie opłacania abonamentu tylko dlatego ze posiada się telewizor to rozporządzenie rodem z PRL! Wobec obecnych praw obywatela które za czasów PRLu nie istniały takie żądanie jest bezprawne, równie dobrze prywatni nadawcy mogli by żądać opłacania ich abonamentu! Państwowa telewizja realizuje poprzez wysoko opłacanych pracowników wytyczne rządzących polityków, promuje ich i ich politykę jako jedynie słuszną więc niech ci co się w telewizji promują utrzymują ją ze swoich własnych pieniędzy!
Od wieli lat telewidzowie proponują by państwowa telewizja polska zakodowała swoje kanały i opłaty zbierała od tych którzy będą chcieli je oglądać, wówczas Pan prezes Braun przekona się jaką ta państwowa telewizja ma naprawdę oglądalność a pracujący w niej będą musieli faktycznie zarabiać na swoje utrzymanie a nie promować rządzących polityków i tzw. celebrytów!
Czy listonosze będą kapusiami?
Nie mamy obowiązku wpuszczać pracownika poczty do domu, a on nie ma prawa tego od nas wymagać. Byłaby to ingerencja w nasze konstytucyjne prawa. Obywatel ma prawo do świętego spokoju i tego, żeby nikt bez jego zgody nie wchodził mu do domu. Ingerencja w te prawa musi być czymś poważnie uzasadniona - a nie jest uzasadnieniem, że ktoś być może nie płaci abonamentu.
 Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........