Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Nowi proboszczowie

Nowo mianowani proboszczowie i administratorzy obejmą powierzone im urzędy z dniem 12 sierpnia 2012 r., z wyjątkiem parafii Szarwark i parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Tarnowie, w których zmiana na urzędzie proboszcza nastąpi z dniem 1 września 2012 r. Nowi proboszczowie obejmą parafię między innymi w Wielogłowach pod Nowym Sączem, Trzcianie koło Mielca oraz parafię Stanisława Kostki w Tarnowie.
Wśród nominowanych znaleźli się zarówno wikariusze, jak również duszpasterze przeniesieni z innych parafii. Powołani proboszczowie i administratorzy mają przede wszystkim zatroszczyć się o zbawienie wiernych. 


Ks. Wacław Barnaś, rekolekcjonista w Domu Rekolekcyjnym „Arka" w Gródku n. Dunajcem został mianowany na urząd proboszcza w parafii Cieniawa, za ks. Franciszka Olczaka, który przeszedł na emeryturę.
Ks. Janusz Halik, dotychczasowy proboszcz w Szarwarku został mianowany na urząd proboszcza parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Tarnowie, za ks. Zbigniewa Guzego, który podejmie obowiązki w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
Ks. Andrzej Gadzina, dotychczasowy wikariusz w Parafii w Ochotnicy Górnej został mianowany na urząd administratora w parafii Kamienica Górna, za ks. Ryszarda Mikosa, który został mianowany proboszczem w Wielogłowach.
Ks. Andrzej Krajewski, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. Św. Kazimierza w Nowym Sączu został mianowany na urząd administratora w parafii Trzciana k. Mielca, za ks. Stanisława Duszkiewicza, który przeszedł na emeryturę.
Ks. Ryszard Mikos, dotychczasowy proboszcz w parafii Kamienica Górna został mianowany na urząd proboszcza parafii Wielogłowy, za ks. Kazimierza Starca, który przeszedł na emeryturę.
Ks. Waldemar Patulski, dotychczasowy duszpasterz we Francji został mianowany na urząd proboszcza parafii Szarwark, który został mianowany proboszczem parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Tarnowie.
Ks. Marek Wojnarowski, duszpasterz na Ukrainie został mianowany na urząd proboszcza parafii w Buchcicach, za ks. Andrzeja Dyla, który przeszedł na emeryturę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........