Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

ETC-PZL będzie szkoliła pilotów z Mielca

Polskie Zakłady Lotnicze i Sikorsky Aerospace Services (obie należą do koncernu Sikorsky) podpisały z ETC-PZL Aerospace Industries porozumienie w prawie szkoleń pilotów helikopterów Black Hawk.
Jak informuje PAP Sikorsky uzgodni z ETC-PZL, z jakich szkoleń będzie mogła skorzystać gdy w polskiej armii pojawią się śmigłowce Black Hawk.
ETC-PZL to producent cyfrowych, kabinowych symulatorów lotu, jak również zaawansowanych symulatorów do szkolenia kierowców ciężarówek, autobusów i pojazdów szynowych.

W przetargu na 26 wielozadaniowych śmigłowców dla wojska uczestniczą: PZL Świdnik oferujące AW149 i AgustaWestland, gotowa - po podaniu szczegółowych wymagań - zaoferować także inne produkty koncernu; Sikorsky wraz z PZL Mielec proponujące Black Hawka, a także Eurocopter z modelem EC-725.
Firma Sikorsky Aerospace Services oferuje użytkownikom wojskowych i cywilnych śmigłowców pełen zakres usług związanych z obsługą techniczną i remontami tych maszyn.
PZL Mielec to największy producent statków powietrznych w Polsce. Od 2007 roku firma należy do Sikorsky Aircraft Corporation. Do tej pory koncern zainwestował w mielecki zakład ponad 125 mln dolarów, co pozwoliło m.in. na wzrost zatrudnienia o 40 proc. Firma zatrudnia obecnie prawie 2,1 tys. pracowników. W Mielcu rocznie produkowanych jest m.in. 20 helikopterów Black Hawk S-70i.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........