Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

"Jesteś Bogiem" - bądź świadkiem narodzin legendy

Zapraszamy na głośny film Leszka Dawida "Jesteś Bogiem". U nas w Mielcu w kinie będzie wyświetlany do 3 października. Jeśli wysoka frekwencja będzie się utrzymywać w drugim tygodniu wyświetlania filmu to jego emisję zostanie przedłużona o kolejny tydzień, czyli do 10 października.

Prawie czterysta tysięcy widzów zobaczyło w ostatni weekend film Jesteś Bogiem. To najlepszy wynik polskiego filmu w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Większą frekwencję miały do tej pory tylko "Pan Tadeusz" i komedia romantyczna "Kochaj i tańcz". - Wiedzieliśmy, że film załapie, ale nie wiedzieliśmy, że aż tak. Jeśli widzowie trzy - cztery tygodnie wcześniej rezerwowali bilet, to dało nam do myślenia - przyznaje Łukasz Ejssymont z Kino Świat, dystrybutora filmu. Frekwencja tym bardziej zaskakuje, że film zalicza się do gatunku dramat społeczny, podczas gdy do tej pory największe zyski przynosiło w tym kraju kręcenie komedii romantycznych i ekranizacja klasyki. - Paktofonika nie była pierwszym hip - hopowym zespołem, ale najwięcej wniosła do tej muzyki. Ja się wychowałem na Paktofonice, byłem wtedy w podstawówce. Kawałki z płyty Kinematografia śpiewaliśmy na obozach, w szkole, tym się żyło - mówi Ejssymont. O zainteresowaniu obrazem świadczą również inne liczby - 126 tys. fanów profilu filmu na facebook.com/jestembogiem i blisko 1,4 mln osób, które obejrzały zwiastun "Jesteś Bogiem" na YouTube.


W piątek maraton filmowy "Kino domowe" - inugurujący kolejny sezon DKFu. W programie dokument o braciach Klitschko, komedia "Kuzyni" i dramat "Rodzina".
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........