Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Rekonstrukcja legendarnego bombowca PZL- 37 "Łoś" gotowa

Pracownicy Polskich Zakładów Lotniczych Mielec pomimo braku planów i zachowanych egzemplarzy odbudowali legendarny samolot PZL 37 ŁOŚ
Skonstruowali model legendarnego bombowca w skali 1:1. Pomysł zbudowania modelu wyszedł od dwóch konstruktorów. Przyszli do zarządu dwa lata temu z propozycją zbudowania modelu w skali 1:4, jednak ostatecznie zapadła decyzja, odtworzenia tego legendarnego samolotu w skali 1:1. Popatrzmy z dumą  na rekonstrukcję, która przypomina lata świetności polskiej branży lotniczej  w niedzielę 30 września od 10.00 do 14.00 (wejście na teren firmy bramą nr 6, obok firmy Tarapata). Każdy będzie mógł przyjść, by przyjrzeć się tej rekonstrukcji z bliska i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Co pół godziny będą krótkie prelekcje konstruktorów mówiące o etapach powstawania maszyny. Dodatkową atrakcją - wystawa oryginalnych części samolotów „Łoś” z czasów II wojny światowej, znajdujących się w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.


W sobotę 29 września o 12:00 w siedzibie PZL Mielec odbędzie się uroczyste oficjalne odsłonięcie modelu. Uroczystość odsłonięcia modelu objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele Sił Zbrojnych, władz centralnych i samorządowych oraz reprezentanci środowisk lotniczych z całej Polski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........