Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Prace remontowe parkingu na os.Szafera

Mieszkańcy mieleckiego osiedla Szafera po długich latach oczekiwania doczekają się parkingu z prawdziwego zdarzenia. Od 25 września na "dziurach" nazywanych parkingiem przy ul. Szafera rozpoczęły się "prace remontowe polegające na remoncie drogi i parkingu" - jak pisze Spółdzielnia na karteczkach rozwieszonych na drzewach wokół. Dziwny sposób informacji ale - w ten sposób łatwiej dotrzeć do kierowców, ponieważ z różnych ulic na parkingu stawiają ludzie swoje auta - mówi kierownik osiedla Jan Rybak - nasze osiedle jest ciasne.
Dlaczego po latach? A dlatego że osiedle Szafera powstało w latach 1980-1985.
To osiedle mieszkaniowe wydzielone z dzielnicy Dziubków, zbudowane podobnie jak Smoczka I z wielkiej płyty, jako osiedle robotnicze (26 bloków mieszkalnych). Jest trochę starsze od Smoczki I i bogatsze w infrastrukturę. Znajdują się tam m.in. przedszkole, żłobek, świetlica wychowawcza przy której działa również klub seniora, poczta. Centrum osiedla stanowi rynek przebudowany w 2006 roku, otoczony blokami i sklepami. Osiedle obejmuje ulice Botaniczną, Chałubińskiego, Godlewskiego, Raciborskiego, Szafera.

Prace remontowe wykonuje Zakład Budowlany Piotr Plewa z Tarnowa.Wstępny kosztorys opiewa na sumę 400.000zł. Pieniądze na ten cel pochodzą z Funduszu Remontowego a pracami objęte są tylko parkingi wzdłuż ulicy Szafera, to prawie 4000. Termin zakończenia prac przewidziano na październik tego roku.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........