Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Koncert organowy - Leon Immanuel Sowa

30 września 2012 godz 18.00 w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu odbędzie się koncert organowy z okazji 10-lecia partnerstwa Mielec-Löhne

                                             Gra Leon Immanuel Sowa


 Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu oraz Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu zapraszają.
Leon Immanuel Sowa urodził się 15.10.1997 r. w Herford. Szkołę podstawową ukończył w Mennighüffen-Ost, uczęszcza obecnie do 8 klasy Miejskiego Gimnazjum w Löhne.
Wykształcenie muzyczne Leona Immanuela Sowy rozpoczęło się w Szkole Muzycznej w Löhne. 
Już w wieku 18 miesięcy wziął udział wraz rodzicami w projekcie pilotażowym  "Ogród muzyczny". W wieku 6 lat ukończył dwuletni kurs "Odkrywanie muzyki". Gdy miał 4 i pół roku wyraził chęć uczenia się gry na instrumencie. Tym instrumentem był fortepian. Gry na tym instrumencie uczył go 3 lata jego ojciec. Po zwycięstwie w konkursie regionalnym "Młodzież muzykuje" w roku 2005 jego nauczycielem gry na fortepianie został Dietrich Klappert. W międzyczasie rozpoczął naukę gry na drugim instrumencie, trąbce. Również tu jego pierwszym nauczycielem był jego ojciec. W jesieni 2008 r. złożył podanie o przyjęcie do Kościelnej Wyższej Szkole Muzycznej w Herford. Został przyjęty i jako 11-latek stał się najmłodszym studiującym na tej uczelni. Od stycznia 2009 r. uczęszczał na zajęcia gry na organach u profesora Helmuta Fleinghausa i na zajęcia gry na fortepianie u profesor Anji David.


Gry na swoim teraz już trzecim instrumencie, trąbce, jak też teorii muzyki i kształcenia słuchu uczy się w dalszym ciągu w Szkole Muzycznej w Löhne.

Leon Immanuel brał udział w licznych konkursach i otrzymał następujące nagrody:

  • 1 pierwsze miejsce (organy) - Krajowy Konkurs " Młodzież muzykuje"
  • 1 pierwsze miejsce (organy) - Konkurs Nadrenii Północnej Westfalii "Młodzież muzykuje"
  • 3 drugie miejsca (fortepian) - Konkurs Nadrenii Północnej Westfalii "Młodzież muzykuje"
  • 5 pierwszych miejsc (fortepian/organy) - Regionalny konkurs "Młodzież muzykuje"
  • 5 pierwszych miejsc (fortepian/trąbka) - Muzyczny Konkurs dla Młodzieży organizowany przez Volksbank w powiecie Herford
  • 6 pierwszych miejsc - Konkurs dla uczniów Szkoły Muzycznej w Löhne

Jego dotychczasowym największym sukcesem jest pierwsze miejsce w kategorii organy na Krajowym Konkursie "Młodzież muzykuje", 29 maja 2012 r. w Stuttgarcie. Jego wielkim osiągnięciem jest również pierwsze miejsce na konkursie w Nadrenii Północnej Westfalii, które zajął uzyskując maksymalną ilość punktów.
Leon Immanuel Sowa występuje regularnie od 6 roku zycia. Dzięki swojemu sukcesowi w Konkursie "Młodzież muzykuje" poznał wspaniałe instrumenty. Grał między innymi na organach Riegera w St. Agnes w Kolonii (50 rejestrów), na organach Mühleisena w stuttgarckim kościele Stiftkirche (81 rejestrów) i na organach Klaisa w Kolońskiej Filharmonii (70 rejestrów). Także jako pianista ciągle się doskonali. Jego repertuar sięga od klasyki po jazz. Nawet w jego kościelnych koncertach organowym występują elementy jazzowe.
We wrześniu 2012 r. wystąpił po zaproszeniach różnych organizatorów w kilku koncertach indywidualnych. Kulminacyjnym punktem tych występów będzie koncert w Polsce, w Mielcu, gdzie będzie miał możliwość grania na jednym z najlepszych instrumentów w kraju. W lipcu 2011 r. telewizja WDR nakręciła film o Leonie Immanuelu Sowie. Oprócz muzykowania Leon jest zafascynowanym wędkarzem i tenisistą. Po maturze Leon Immanuel Sowa chciałby zostać zawodowym muzykiem.


program koncertu:

Johann Sebastian Bach (1685-1750)   
Preludium i fuga F-Dur  BWV 556

Felix Mendelssohn Bartholdy (1809-1847)   
Perludium i fuga G-Dur op. 37,2

Jean Langlais (1907-1991)   
Pasticcio

Felix Mendelssohn Bartholdy (1809-1847)   
Sonata nr II c- moll op. 65
(-Allegro maestoso e vivace- )
Sonata nr III A-Dur op. 65
(- Andante tranquillo-)

Johann Sebastian Bach (1685-1750)   
Toccata i fuga d-moll BWV 565

Hans-Martin Kiefer   
Jazzowa inspiracja na organy - Jazz Inspirations for Organ
Blues  o "Zostawiłeś nam cały świat?
(Blues über "Die ganze Welt hast du uns überlassen")

Thomas Riegler   
Help
Z głębi wołam do ciebie  -  (Aus der Tiefe rufe ich zu dir)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........