Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Społeczna Straż Rybacka otrzymała ponton

Dzięki zakupionej przez Powiat Mielecki łodzi pontonowej, Społeczna Straż Rybacka Powiatu Mieleckiego zyskała cenne narzędzie do patroli i walki z kłusownikami. Oficjalne przekazanie pontonu na podstawie umowy użyczenia na okres 5 lat nastąpiło 27 września na terenie stawów w Rzemieniu.

W uroczystości przekazania wzięli udział m.in. Andrzej Chrabąszcz starosta Powiatu Mieleckiego, Józef Smaczny członek Zarządu Powiatu Mieleckiego, Wiesław Magda dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Krzysztof Myszkowski komendant Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Mieleckiego, Krzysztof Tylutki prezes Koła Polskiego Związku Wędkarskiego WSK-PZL Mielec, Wacław Bąk prezes Miejskiego Koła PZW w Mielcu oraz członkowie SSR.

Jak wspólnie podkreślali członkowie związków wędkarskich i straży rybackiej do wzorcowej w skali całego województwa podkarpackiego należy współpraca między nimi, a Powiatem Mieleckim czego jednym z przykładów jest właśnie przekazany ponton.

Zdaniem starosty mieleckiego Andrzeja Chrabąszcza zarówno działania straży jak i związków wędkarskich spełniają ogromną rolę edukacyjną i proekologiczną, przy czym należy podkreślić, że jest to działalność społeczna wynikająca z czystego zamiłowania do przyrody. Dzięki takiej właśnie postawie i dzięki ludziom działającym w związkach wędkarskich i strażach rybackich świadomość ekologiczna wśród społeczeństwa jest coraz większa. 

Obecnie w Społecznej Straży Rybackiej działa piętnastu czynnych strażników, którzy patrolując podległe akweny mają uprawnienia m.in. do kontroli kart rybackich wędkarzy, eliminując w ten sposób nielegalny połów ryb, często z wykorzystaniem nielegalnych technik i narzędzi. Przekazany w czwartek ponton wykorzystywany będzie do patrolowania Wisłoki i Wisły w obrębie granic powiatu mieleckiego.

Terenem działania Społecznej Straży Rybackiej objęte są powierzchniowe wody śródlądowe powiatu mieleckiego, a realizowanym zadaniem, we współpracy z Państwową Strażą Rybacką jest kontrola przestrzegania przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym.
Społeczna Straż Rybacka Powiatu Mieleckiego utworzona została w 1999 roku (uchwałą z 12 lipca 1999 roku Rada Powiatu Mieleckiego przyjęła jej Regulamin) była jedną z pierwszych zawiązanych straży. Była także wzorem dla społeczników, którzy w innych regionach dążyli do stworzenia podobnej straży dla ochrony i racjonalnego wykorzystania zasobów naszych jezior i rzek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........