Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Zakończył sie XXXIII Zlot ratowników drogowych.

15 września 2012 odbył się XXXIII Okręgowy Zlot Szkoleniowy Ratowników Drogowych PZM na trasie Leżajsk - Górno - Nowa Sarzyna, będący jednocześnie XIV rundą Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Ratownictwie Drogowym PZM.

Dla zawodników przygotowane zostały 2 symulacje zdarzeń, zdarzeń chemicznych oraz próba resuscytacji krążeniowo – oddechowej wykonywana na fantomie elektronicznym.

W zlocie, którego organizatorem był ZO PZM Rzeszów wzięło udział 17 załóg, w tym 5 reprezentujących nasz Automobilklub Mielecki :
  • Michał Polak / Krzysztof Dobosz
  • Damian Kilian / Ryczek Tomasz
  • Andrzej Wyzga / Filip Wałęka
  • Marcelina Marcićkiewicz / Weronika Czerwińska
  • Wojciech Daniel / Piotr Ogorzałek
Wyniki naszych ratowników:
2 miejsce z minimalną stratą do najlepszych wywalczyła załoga w składzie Michał Polak i Krzysztof Dobosz,
7 miejsce zdobyła załoga Marcelina Marcićkiewicz i Weronika Czerwińska a zaraz za nimi załoga Damian Kilian i Tomasz Ryczek.
10 miejsce załogi Andrzeja Wyzgi i Filipa Wałęki, który mimo braku uprawnień ratownika zdołał zająć tak wysoką pozycje wśród wielu doświadczonych zawodników.
12 wywalczyła załoga w składzie: Wojciech Daniel i Piotr Ogorzałek.

Ponadto Piotr Ogorzałek za najlepsze wykonanie resuscytacji krążeniowo – oddechową, otrzymał pamiątkowy puchar i dyplom.
Drużyny Automobilklubu Mieleckiego zdobyły drużynowo pierwsze miejsce w XIV Rundzie Mistrzostw Podkarpacia.

Decyzją Zarządu Okręgu Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie przyznano dwa miejsca dla mieleckich drużyn, celem udziału w Mistrzostwach Polski Ratowników Drogowych.
Mistrzostwa Polski odbędą się w Kartuzach w dniach 12, 13 i 14 października.

fot: Automobilklub Mielecki